,

Zofia Klepacka złożyła protest w Tokio 2020: Można łamać prawo i pływać

26.07.2021 06:28

Zofia Klepacka złożyła protest po trzecim wyścigu na IO w Tokio 2020 w żeglarskiej klasie RS:X. Podczas rywalizacji Polka zderzyła się z Francuzką Charline Picon, tracąc szanse na dobrą pozycję.

Zofia Klepacka
fot. PAP/EPA

Zofia Klepacka kapitalnie rozpoczęła rywalizację na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brązowa medalistka z Londynu po dwóch wyścigach pewnie prowadziła w klasyfikacji generalnej. Dramat zaczął się w trzeciej części, gdzie w trakcie walki zderzyła się z Charline Picon i wpadła do wody. Przez tę sytuację windsurferka straciła kilkanaście pozycji i spadła na drugie miejsce w tabeli.

Po tym zdarzeniu Klepacka złożyła protest. Niestety, sędziowie nie przychylili się do reakcji zawodniczki i odrzucili wniosek.

Zofia Klepacka złożyła protest na IO w Tokio 2020. Negatywna reakcja sędziów

- Na drugiej halsówce Francuzka we mnie wpłynęła, nie miała prawa drogi. Wpadłam do wody, złożyłam protest. Ona wykręciła szybką karę, a ja zostałam za flotą. Złożyliśmy protest o zadośćuczynienie, jednak sędziowie go odrzucili, bo stwierdzili, że nie próbowałam uniknąć kolizji - tłumaczyła Zofia Klepacka w nagraniu udostępnionym na Facebook'u.

Decyzji sędziów nie rozumie także Dominik Życki. Kierownik polskiego zespołu zapowiedział, że biało-czerwoni spróbują poszukać innych rozwiązań po tym incydencie.

- Naszym zdaniem było to niesportowe zachowanie Francuzki. Nie rozumiemy decyzji sędziów i będziemy się jeszcze zastanawiać nad dalszymi krokami. Zosia bardzo dużo straciła na tym wypadku - komentował.

Zofia Klepacka będąca na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej traci do prowadzącej Picon dwa punkty. Francuzka broni złotego medalu wywalczonego w czasie igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się