,

Zofia Klepacka w Tokio. Pokazała olimpijską stołówkę: "Jak w kryminale"

14.07.2021 13:39

Zofia Klepacka, brązowa medalistka olimpijska z Londynu w windsurfingowej klasie RS:X, dotarła do Tokio, gdzie 23 lipca rozpoczną się kolejne igrzyska. W mediach społecznościowych opublikowała nagranie ze stołówki. "Jak w kryminale" - mówi na krótkim filmiku.

Zofia Klepacka pokazała olimpijską stołówkę
fot. Zofia Klepacka/Instagram

Zofia Klepacka szykuje się do czwartego występu na igrzyskach olimpijskich. W debiucie w Pekinie w 2004 roku zajęła 12. miejsce, cztery lata później poprawiła się o pięć lokat, a z Londynu wróciła z brązowym medale. Mistrzyni świata z 2007 roku także i tym razem celuje w podium, a pomóc ma jej w tym kilkunastodniowa aklimatyzacja.

35-letnia warszawianka dotarła do Tokio wraz z drugą grupą polskich sportowców. Zameldowała się już w wiosce olimpijskie i jak wynika z jej pierwszej relacji z Japonii, największe wrażenie zrobiła na niej urządzona w "pandemicznych stylu" stołówka.

Klepacka na stołówce olimpijskiej w Tokio [WIDEO]

Na nagraniu widać Klepacką i jej trenera. Siedzą po przeciwnych stronach stolika, który przedzielony jest szybą z niewielkim otworem, który umożliwia porozumiewanie się. Zawodniczka skomentowała to w ironiczny sposób.

- Prawie jak w kryminale, słuchawki tylko brakuje - mówi na krótkim nagraniu. Na dłoniach ma założone foliowe rękawiczki.

Zofia Klepacka rozpocznie olimpijskie zmagania w klasie RS:X 25 lipca. Jeśli zakwalifikuje się do wyścigu finałowego, o medale powalczy 31 lipca.

Skład reprezentacji Polski na Tokio - żeglarstwo, windsurfing

W Tokio Polacy rywalizować będą w sześciu z 10 żeglarskich konkurencji. Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) wystartują w klasie w 49erFX, Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w Laser Radial, Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) w 470, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) w 49er, a Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Piotr Myszka (AZS AWFiS) w windsurfingowej klasie RS:X.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się