Obserwuj w Google News

Złoto, srebro i dwa brązy. Medalowy 11. dzień igrzysk dla reprezentacji Polski

2 min. czytania
03.08.2021 15:05
Zareaguj Reakcja

IO w Tokio 2020 - 11. dzień, wyniki Polaków: Anita Włodarczyk ze złotem, Karolina Naja i Anna Puławska ze srebrem oraz Malwina Kopron i Tadeusz Michalik z brązami - tak w największym skrócie wyglądał 11. dzień igrzysk olimpijskich w wykonaniu reprezentacji Polski. Sprawdź, co wydarzyło się 11. dnia IO w Tokio i jak poradzili sobie biało-czerwoni!

IO Tokio 2020 - 11. dzień na żywo: Relacja live i wyniki online z igrzysk
fot. PAP

Anita Włodarczyk zajęła pierwsze miejsce w finale rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich 2020 i tym samym zdobyła dla Polski drugi złoty medal w Tokio. Po brąz sięgnęła Malwina Kopron, a na siódmym miejscu sklasyfikowana została Joanna Fiodorow, która ogłosiła po ostatnim rzucie, że kończy karierę. Włodarczyk i Kopron rozdzieliła swoim finałowym rzutem Chinka Wang Zheng.

Po srebrny medal, pierwszy dla Polski 11. dnia IO w Tokio, sięgnęły z kolei kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska w kategorii K2 na 500 m w regatach olimpijskich. Pierwsze miejsce zajęły Nowozelandki Lisa Carrington i Caitlin Regal, zaś trzecie Węgierki Danuta Kozak i Dora Bodonyi.

IO Tokio 2020: Złoto Włodarczyk, srebro Nai i Puławskiej, brązy Kopron i Michalika

Ostatni, brązowy medal dla biało-czerwonych zdobył zapaśnik Tadeusz Michalik. Polak wygrał w meczu o brązowy medal ze zwycięzcą repasażu Mohammadhadim Saravim z Iranu. Złoto wywalczył Musa Jewłojew z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, a srebro - Artur Aleksanjan z Armenii.

Bardzo blisko medalu była inna kajakarka, Marta Walczykiewicz, która zajęła czwarte miejsce w finale K1 na 200 m. Siódmą lokatę zajęli z kolei kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w kategorii C2 na 1000 m.

IO Tokio 2020: Walczykiewicz blisko medalu, wielkie szczęście Lewandowskiego

W kolarstwie torowym Polacy w składzie  Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski zajęli ósme miejsce po przegranej w 1. rundzie z przyszłymi mistrzami Holandią oraz w meczu o siódme miejsce z Nową Zelandią.

Marcin Lewandowski i Michał Rozmys zakwalifikowali się do półfinału biegu na 1500 metrów, chociaż pierwszy z nich zaliczył wywrotkę. Do półfinału biegu na 400 m kobiet awansowała również nasza mistrzyni olimpijska ze sztafety mieszanej - Natalia Kaczmarek.

IO Tokio 2020: Finał kuli bez Polaków, szóste miejsce Liska

W pchnięciu kulą mężczyzn do finału nie awansowali zarówno Konrad Bukowiecki, jak i Michał Haratyk. Temu drugiemu zabrakło do awansu czterech centymetrów. Na szóstym miejscu w skoku o tyczce zakończył Piotr Lisek, któremu nie udało się skoczyć wysokości 5,87 m, chociaż wcześniej zaliczył 5,80 za pierwszą próbą.

Damian Czykier awansował do półfinału biegu przez płotki na 110 m, a Arkadiusz Michalski zajął siódme miejsce w podnoszeniu ciężarów w kategorii 109 kg.

IO Tokio 2020: Skrzypulec i Ogar-Hill spadły na trzecie miejsce

W żeglarstwie Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zakończyli wyścig medalowy na dziewiątym miejscu w klasyfikacji głównej w klasie 49er. W konkurencji 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill spadły w kluczowym zestawieniu na trzecie miejsce - za Brytyjki i za Francuzki.

TAK RELACJONOWALIŚMY 11. DZIEŃ IGRZYSK OLIMPIJSKICH W TOKIO 2020 Z UDZIAŁEM POLAKÓW:

RadioZET.pl