Obserwuj w Google News

Mamy kolejny medal na igrzyskach w Tokio! Szymon Sowiński ze srebrem

Paweł Żurek
1 min. czytania
02.09.2021 12:14
Zareaguj Reakcja

Szymon Sowiński zdobył w czwartek srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w strzelaniu z pistoletu na dystansie 25 metrów SH1. To 19. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio

Mamy kolejny medal na igrzyskach w Tokio! Szymon Sowiński ze srebrem
fot. Robert Szaj/ Polska Fundacja Paraolimpijska

Szymon Sowiński musiał rywalizować w dwóch dogrywkach, w tym o srebro. Zwyciężył Chińczyk Xing Huang, a trzecie miejsce zajął Ukrainiec Oleksij Denysiuk.

Sukcesu pogratulował na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński i prezydent Andrzej Duda. "Kolejny medal dla Polski w Tokio! Na trwających Igrzyskach Paraolimpijskich nasz zawodnik Szymon Sowiński zdobył srebrny medal w strzelectwie w kategorii pistolet 25mSH1. Brawo! Dziękujemy! Gratulujemy i serdecznie" - napisał Duda.

Biało-czerwoni mają 19 medali (3-6-10) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

Klasyfikacja medalowa igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Na którym miejscu Polacy?

RadioZET.pl/PAP/giel/ krys/