Obserwuj w Google News

Rzut młotem na igrzyskach Tokio 2020: Kiedy jest finał? [DATA, GODZINA]

2 min. czytania
02.08.2021 23:57
Zareaguj Reakcja

Rzut młotem na igrzyskach Tokio 2020: o której godzinie będzie finał?  Kiedy nasze reprezentantki rozpoczną finał konkursu rzutu młotem? O której godzinie rozpoczną się zawody?  Sprawdź podstawowe informacje przed rozpoczęciem finału rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020.

Rzut młotem na igrzyskach Tokio 2020: Kiedy jest finał? [DATA, GODZINA]
fot. AP/Associated Press/East News

Rzut młotem to jedna z dyscyplin na  igrzyskach, na które bardzo liczymy w kontekście kolejnych medali. Faworytką konkursu jest Anita Włodarczyk, a w zawodach wystartują jeszcze dwie nasze zawodniczki: pochodząca z Puław Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow.

W niedzielę Włodarczyk w imponującym stylu awansowała do finału. Już w pierwszej próbie posłała młot o prawie trzy i pół metra dalej niż wynosiło minimum kwalifikacyjne. Rezultat 76,99 m jest jej drugim w tym sezonie.

Finał rzutu młotem: Kiedy się rozpocznie? O której godzinie?

- Jak zakręciłam, to myślałam, że młot poleci w granicach 72 metrów, bo to było na - powiedzmy - 40 procent. Jak zobaczyłam wynik, to było duże zaskoczenie - powiedziała mistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro.

Włodarczyk ma za sobą właściwie dwuletnią rehabilitację związaną z problemami z kolanem. Jej obecna forma wydaje się potwierdzeniem, że udało jej się wrócić do wysokiej dyspozycji.

- Mówiliśmy, że ta forma ma przyjść na igrzyska, więc jeden krok zrobiłam, do tego, by pokazać, że jestem dobrze przygotowana. Dzisiaj jest 1 sierpnia, ja 1 grudnia oddałam pierwszy rzut na treningu. Zaczynam więc dopiero dziewiąty miesiąc treningu. W takim krótkim okresie dojść do takiego poziomu - nigdy tak nie było. Jestem z tego bardzo zadowolona - przyznała wybitna sportsmenka.

Tokio 2020: Kiedy jest finał rzutu młotem?

Finał rzutu młotem 2020 odbędzie się we wtorek 3 sierpnia. Walka o medale rozpocznie się o godz. 13.35 czasu polskiego. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Agnieszka Niedziałek/PAB