Obserwuj w Google News

Do złota dołożyła srebro. Róża Kozakowska z drugim medalem paraigrzysk w Tokio

1 min. czytania
01.09.2021 14:24
Zareaguj Reakcja

Róża Kozakowska trzy razy poprawiała dotychczasowy rekord świata w pchnięciu kulą (kat F32), a jednak nie wystarczyło to do wywalczenia złotego medalu igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Lepsza okazała się Ukrainka Anastazja Moskalenko. Dla Polki to drugi medal w tej imprezie - wcześniej wygrała konkursu rzutu maczugą.

Róża Kozakowska srebrną medalistką igrzysk paraolimpijskich w Tokio
fot. Adrian Stykowski / Polski Komitet Paraolimpijski

Róża Kozakowska na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio stała się specjalistką od bicia rekordów świata. W niedzielę wygrała konkurs rzutu maczugą z fenomenalnym wynikiem 28,74 m. W środę do swojej kolekcji dorzuciła kolejny krążek, tym razem srebrny, i stoczyła fenomenalną walkę na rekordy z Moskalenko.

Przed imprezą w Japonii najlepsze osiągnięcie na świecie w pchnięciu kulą w kat. F32 wynosiło 7.04 m i należało do Australijki Katherine Proudfoot. Polka i Ukrainka w sumie aż sześć razy poprawiały ten rezultat, jednak ostatecznie nowy rekord świata - 7.61 - należy do mistrzyni paraolimpijskiej Anastazji Moskalenko.

Srebrny medal Róży Kozakowskiej

Róża Kozakowska w najlepszej próbie uzyskała 7.37 m. Ponadto uzyskała m.in. 7.20 i 7.10. Brązowy medal w tej konkurencji powędrował do reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego Jewgienii Galaktionowej.

Redakcja poleca

To 18. medal reprezentacji Polski podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Róża Kozakowska ma na swoim koncie złoto i srebro.

RadioZET.pl