Obserwuj w Google News

Odda złoty medal olimpijski dla chorego Kacperka. Wielki gest Dawida Tomali

1 min. czytania
08.01.2022 23:04
Zareaguj Reakcja

Dawid Tomala zapowiedział na Gali Mistrzów Sportu 2022, że odda zdobyty w Tokio złoty medal igrzysk olimpijskich na licytację, by zdobyć środki na pokrycie leczenia Kacpra Woźniaka z Żor i spełnić jego marzenie o samodzielnym chodzeniu.

Dawid Tomala
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Dawid Tomala został podczas Gali Mistrzów Sportu 2022 nagrodzony statuetką dla czwartego najlepszego sportowca Polski w 2021 roku. Podczas odbierania nagrody poinformował swoich fanów, że zamierza oddać zdobyty w Tokio złoty medal igrzysk olimpijskich w chodzie na 50 kilometrów na licytację, by zdobyć środki na pokrycie leczenia Kacpra Woźniaka z Żor i spełnić jego marzenie o samodzielnym chodzeniu.

Rodzice Kacpra szukają funduszy na operację ortopedyczną w European Paley Institute. 12-latek zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, jednak wciąż są nadzieje na to, by mógł chodzić.

Redakcja poleca

Odda złoty medal olimpijski dla chorego Kacperka. Wielki gest Dawida Tomali

Licytacja złotego medalu Tomali odbędzie się 9 stycznia w hotelu Marriott w Warszawie. Na wydarzenie zostaną zaproszone osoby oraz firmy bądź instytucje, które ofertę finansową złożą wcześniej na maila (info@dawidtomala.pl). Operacja chłopca kosztuje 150 tysięcy złotych.

Podczas gali Tomala poinformował również, że zakłada swoją własną fundację pod nazwą "ToMali zwycięzcy". Jej misją jest pomaganie "trudnej, problematycznej" młodzieży z domów dziecka oraz ośrodków wychowawczych w rozwijaniu pasji do sportu i umożliwienie im wejścia na właściwą drogę. Jeśli medal chodziarza z IO Tokio 2020 zostanie zlicytowany za wyższą kwotę, środki te zasilą konto fundacji i pomogą jej podopiecznym.

RadioZET.pl