Obserwuj w Google News

Mocne słowa Dariusza Szpakowskiego do internetowych hejterów: "Wam jest łatwo"

2 min. czytania
28.07.2021 19:02
Zareaguj Reakcja

Dariusz Szpakowski w krótkim wywiadzie dla TVP Sport odniósł się do kwestii internetowego hejtu Polaków na osoby zajmujące się sportem. Na legendarnego komentatora fala hejtu wylała się po Euro 2020. - Nie hejtujmy naszych, bo to nie ma sensu. Łatwo jest kliknąć coś, napisać, tylko proszę zastanowić się, ile ci ludzie włożyli w to swojej pracy i własnych wyrzeczeń - skomentował spiker TVP.

Dariusz Szpakowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
  1. Dariusz Szpakowski: Kulisy hejtu na legendarnego komentatora
  2. Mocne słowa Dariusza Szpakowskiego do hejterów: "Wam jest łatwo" [WIDEO]
  3. IO w Tokio 2020 siedemnastymi igrzyskami dla Dariusza Szpakowskiego w roli komentatora

Dariusz Szpakowski komentowanie Euro 2020 zakończył na ćwierćfinałach i meczu Czechy - Dania. Legendarny spiker Telewizji Polskiej miał poprowadzić finał turnieju, jednak dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, w ostatniej chwili "wymienił" popularnego "Szpaka" i Andrzeja Juskowiaka na duet Mateusz Borek - Kazimierz Węgrzyn.

Sporo fanów zarzucało Szkolnikowskiemu, że ugiął się pod naciskiem hejterów, którzy po prowadzonych przez Szpakowskiego meczach na mistrzostwach Europy nie zostawiali na komentatorze suchej nitki, często atakując go także personalnie.

Redakcja poleca

Dariusz Szpakowski: Kulisy hejtu na legendarnego komentatora

Po zakończeniu ME dyrektor TVP Sport wyjaśnił, że jego decyzja miała charakter wyłącznie sportowy, gdyż Dariusz Szpakowski nie był zwyczajnie ostatnio w dobrej, komentatorskiej formie. Podkreślił zarazem, że "Szpak" powróci przed mikrofon już podczas igrzysk olimpijskich w Tokio 2020.

I tak też się stało: Dariusz Szpakowski wrócił na IO m.in. do komentowania wioślarzy i już w nocy z wtorku na środę cieszył się z pierwszego dla Polski w Tokio medalu olimpijskiego. Reprezentacja Polski w czwórce podwójnej wioślarek w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann wywalczyła wicemistrzostwo.

Mocne słowa Dariusza Szpakowskiego do hejterów: "Wam jest łatwo" [WIDEO]

Teraz oficjalny profil na Twitterze TVP Sport wypuścił nagranie, w którym Dariusz Szpakowski odnosi się do internetowego hejtu, jaki spotyka osoby, które zajmują się sportem w Polsce. Legendarny spiker w mocnych słowach podkreślił, że dla takiej bezwzględnej, nieuzasadnionej krytyki nie powinno być miejsca w tej dziedzinie.

- Nie hejtujmy naszych, bo to nie ma sensu. To boli, to jest przykre. Łatwo jest kliknąć coś, napisać, tylko proszę zastanowić się, ile ci ludzie włożyli w to swojej pracy i własnych wyrzeczeń - powiedział Szpakowski.

IO w Tokio 2020 siedemnastymi igrzyskami dla Dariusza Szpakowskiego w roli komentatora

Dariusz Szpakowski jest komentatorem sportowym od 1976 roku, a po śmierci Jana Ciszewskiego w 1982 stał się najważniejszym i najpopularniejszym komentatorem sportowym w Telewizji Polskiej. Igrzyska w Tokio 2020 to dla niego 17. zmagania olimpijskie w roli spikera. 

RadioZET.pl/TVP Sport