Obserwuj w Google News

Marcin Lewandowski przekazał nowe wieści nt. swojego stanu zdrowia

2 min. czytania
11.08.2021 16:43
Zareaguj Reakcja

Marcin Lewandowski, który z powodu kontuzji łydki nie ukończył biegu półfinałowego na 1500 m w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio, przekazał nowe informacje na temat swojego stanu zdrowia. "Nie jest dobrze" - napisał sportowiec.

Marcin Lewandowski zerwał mięsień łydki
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
  • Marcin Lewandowski z powodu kontuzji łydki nie ukończył biegu na 1500 m w igrzyskach olimpijskich w Tokio
  • 34-latek w środę przekazał nowe informacje nt. swojego stanu zdrowia
  • Sportowiec być może będzie musiał przejść operację, czeka go dłuższa przerwa

Marcin Lewandowski był jednym z kandydatów do medalu w biegu na 1500 m podczas IO Tokio 2020, ale rywalizacja w Japonii od początku układała się dla niego pechowo. W eliminacjach 34-latek przewrócił się i dobiegł do mety na ostatnim miejscu. Polska strona złożyła protest, który został uwzględniony, dzięki czemu reprezentant biało-czerwonych został dokooptowany do jednej z serii półfinałowych.

Kolejny bieg skończył się jednak jeszcze bardziej dramatycznie. Brązowy medalista mistrzostw świata w Doha trzymał się w środku stawki, ale nie zdołał ukończyć zmagań ze względu na uraz. Po starcie zdradził, że do Tokio przyjechał z drobną kontuzją łydki i to właśnie ona dała o sobie znać w czasie półfinału igrzysk olimpijskich.

Marcin Lewandowski zerwał mięsień łydki

Początkowo lekkoatleta uspokajał, że to najpewniej nic poważnego, ale w środę opublikował kolejny wpis. On już jest zdecydowanie mniej optymistyczny.

"Do tej pory otrzymuje mnóstwo wiadomości od Was, najlepszych kibiców, jakich można sobie wymarzyć. Pytacie, jak moje zdrowie. Choć nie jest mi łatwo, należy się Wam odpowiedź. NIE JEST DOBRZE… Mięsień łydki jest zerwany i czeka mnie długa rehabilitacja" - napisał Lewandowski. Dodał, że a piątek czeka go konsultacja medyczna i dopiero po niej okaże się, czy konieczna będzie operacja.

W komentarzach słowa otuchy w stronę kapitana reprezentacji Polski w drużynowym Pucharze Europy przesłali m.in. Monika Pyrek, Joanna Jędrzejczyk czy Ivet Łałowa.

Marcin Lewandowski - sukcesy, osiągnięcia

Marcin Lewandowski jechał do Tokio z medalowymi nadziejami, co byłoby pięknym zwieńczeniem jego długiej kariery. 34-letni szczecinianin ma w swoim dorobku medale najważniejszych światowych imprez w biegu na 800 i 1500 m. Jest m.in. brązowym medalistą mistrzostw świata z Doha, halowym wicemistrzem świata z Birmingham oraz mistrzem Europy w Barcelonie. Trzy razy z rzędu sięgał po złoto halowych mistrzostw Europy - w 2015 w Pradze na 800 m, a w 2017 w Belgradzie i w 2019 w Glasgow na dystansie 1500 m.

RadioZET.pl