Obserwuj w Google News

Mamy kolejne złoto na IP w Tokio. Renata Śliwińska najlepsza w pchnięciu kulą

1 min. czytania
04.09.2021 10:39
Zareaguj Reakcja

Renata Śliwińska zwyciężyła w sobotnich zawodach w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich 2020 w Tokio i tym samym zdobyła kolejny złoty medal dla reprezentacji Polski. Polska kulomiotka wygrała z wynikiem 8,75 m, ustalając nowy rekord paraolimpijski.

Renata Śliwińska
fot. Polski Komitet Paraolimpijski

Renata Śliwińska zwyciężyła w sobotę w pchnięciu kulą (klasa F40) i ustanowiła rekord paraolimpijski 8,75 m. To 24. medal zdobyty przez polskich sportowców w Tokio.

Śliwińska jest rekordzistką świata - 9,11 m. W sobotę w japońskiej stolicy w najlepszej, ostatniej próbie uzyskała 8,75. Drugie miejsce zajęła Tunezyjka Nourhein Belhaj Salem 8,33, a trzecie Nigeryjka Lauritta Onye 8,29.

Redakcja poleca

Mamy kolejne złoto na IP w Tokio. Renata Śliwińska najlepsza w pchnięciu kulą

Sukcesu Polce, dwukrotnej wicemistrzyni globu, pogratulował na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, a także prezydent Andrzej Duda.

"Kolejny Mazurek Dąbrowskiego w na IP w Tokio! Renata Śliwińska zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą. Gratulacje! Podziękowania! Brawo!" - napisał na Twitterze Duda.

IP w Tokio: Złoty medal Śliwińskiej siódmym złotym, a w sumie 24. krążkiem reprezentacji Polski

Biało-czerwoni mają 24 medale (7-6-11) w tokijskich igrzyskach paraolimpijskich, które zakończą się w niedzielę. Jeden prawdopodobnie zostanie odebrany. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

RadioZET.pl/PAP