,

Jóźwik nie awansowała do finału biegu na 800 m. "Jestem już tym wszystkim zmęczona"

31.07.2021 14:26

Joanna Jóźwik zajęła w swoim biegu półfinałowym na 800 metrów piąte miejsce z czasem 2.02,32 i tym samym nie zakwalifikowała się finału. - Dzisiejszy bieg pokazał, że nie byłam dobrze przygotowana.  Nie wiem, czy nie jestem już tym wszystkim zmęczona - mówiła zawiedziona po swoim biegu Jóźwik.

Joanna Jóźwik
fot. PAP

Joanna Jóźwik nie awansowała do finału biegu na 800 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W swoim półfinale Polka zajęła piąte miejsce.

Jóźwik uzyskała słaby czas 2.02,32 i ani przez moment w biegu półfinałowym nie zbliżyła się do miejsc premiowanych awansem do finału. Pierwsza w jej serii była Jamajka Natoya Goule - 1.59,57. Najszybsza w półfinałach była Amerykanka Athing Mu - 1.58,07.

Jóźwik nie awansowała do finału biegu na 800 m. "Jestem już tym wszystkim zmęczona"

W 2016 roku Jóźwik zajęła piąte miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Dzisiejszy bieg pokazał, że nie byłam dobrze przygotowana. Co innego wskazywały sprawdziany na obozie, ale nie chcę się tłumaczyć. Nie wiem, czy nie jestem już tym wszystkim zmęczona. Organizm sportowca bywa kruchy i jak widać mój, gdy wchodzi na wyższe obroty, to łapie kontuzje - powiedziała Polka w wywiadzie dla TVP po półfinałowym biegu. Po dobrym sezonie halowym i srebrnym medalu mistrzostw Europy Jóźwik w okresie przygotowawczym przed startami na stadionie po raz kolejny w karierze znów musiała zmagać się z kontuzją.

Finał biegu na 800 m odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o 14.25.

RadioZET.pl/PAP