Obserwuj w Google News

Piękny gest mistrza olimpijskiego. Za pieniądze z nagród kupił rodzicom dom

1 min. czytania
26.08.2021 09:37
Zareaguj Reakcja

Brazylijczyk Italo Ferreira, który w Tokio został pierwszym w historii złotym medalistą olimpijskim w surfingu, nagrody finansowe wywalczone w różnych zawodach międzynarodowych przeznaczył na zakup domu dla rodziców. 27-latek pochodzi z niewielkiej miejscowości Baia Formosa.

Italo Ferreira - Tokio 2020. Piękny gest mistrza olimpijskiego. Za pieniądze z nagród kupił rodzicom dom
fot. AP/Associated Press/East News

Rodzice Ferreiry nie należą do zamożnych, ciężko pracują - ojciec jest rybakiem, matka barmanką. Mimo to starali się wspierać syna w jego pasji sportowej, a potem zawodowej rywalizacji surfingowej. Pieniądze otrzymywane od rodziny nie wystarczały jednak Ferreirze i często musiał pożyczać niemałe kwoty, by opłacić hotele czy przejazdy.
Na początku startował na desce zrobionej ze styropianu, ponieważ nie miał wystarczających środków na zakup profesjonalnego sprzętu.
Zaczął jednak odnosić sukcesy, najpierw krajowe jako 17-latek, a następnie międzynarodowe. W 2019 roku zwyciężył w World Surf League.

Redakcja poleca

Italo Ferreira: dziękuję Bogu za wszystko

W Tokio, na japońskiej Tsurigasaki Surfing Beach, odniósł historyczny sukces pokonując w finale olimpijskim, rozgrywanym po raz pierwszy w tej dyscyplinie, Japończyka Kanoę Igarashiego.

Brazylijczyk podkreśla, że sukces osiągnął dzięki poświęceniu rodziców, swojej pracy i wierze, która jest bardzo ważna w jego życiu.

„Bardzo mocno trenowałem przez kilka miesięcy przed igrzyskami, ufałem, że dzięki temu i wierze zrealizują marzenia. Przede wszystkim dziękuję Bogu za wszystko, co się wydarzyło…” - powiedział w wywiadzie dla brazylijskiej telewizji Globo, dodając, że codziennie modli się o trzeciej nad ranem.

RadioZET.pl/PAP