,

Co się wydarzyło 10. dnia IO w Tokio? Jak spisali się Polacy?

02.08.2021 15:11

IO w Tokio 2020 - WYNIKI 10. dnia. Tadeusz Michalak był bohaterem polskiej ekipy 10. dnia igrzysk olimpijskich w Tokio. Polski zapaśnik we wtorek powalczy o brązowy medal w kat. 97 kg. W lekkiej atletyce oglądaliśmy m.in. Joannę Linkiewicz, która nie awansowała do finału biegu na 400 m ppł, oraz Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. Rywalizację żeglarek w klasie 470, Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar-Hill, odwołano.

Tadeusz Michalik
fot. PAP/EPA
  • 10. dzień IO Tokio 2020 - WYNIKI: jak spisali się Polacy? Co się wydarzyło na olimpijskich arenach w Tokio?
  • Bohaterem dnia w polskiej ekipie został zapaśnik Tadeusz Michalik, który we wtorek powalczy o brązowy medal w kat. 97 kg
  • W lekkiej atletyce na półfinale swoją przygodę zakończyła płotkarka Joanna Linkiewicz, a Paweł Fajdek po raz pierwszy w karierze awansował do finału olimpijskiego

Reprezentacja Polski po dziewięciu dniach igrzysk olimpijskich w Tokio miała w dorobku zaledwie dwa medale - złoty sztafety mieszanej oraz srebro wioślarskiej czwórki podwójnej. Tego i tak skromnego wyniku nie udało się poprawić w poniedziałek, ale walczący w kat. 97 kg zapaśnik Tadeusz Michalik spisał się na tyle dobrze, że we wtorek stanie przed szansą sięgnięcia po brązowy krążek. Jego rywal na ten moment nie jest znany.

Za nim o tym, co wydarzyło się 10. dnia IO Tokio 2020, warto jeszcze wspomnieć o tym, co się nie wydarzyło. Z powodu fatalnych warunków pogodowych odwołano dwa kolejne wyścigu w żeglarskiej klasie 470, gdzie Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zajmują 2. miejsce i mają ogromne szanse na podium.

10. dzień IO Tokio 2020 - WYNIKI. Jak spisali się Polacy?

Kolejne dobre wieści napłynęły ze stadionu lekkoatletycznego. Martyna Galant awansowała do półfinału biegu na 1500 m, Wojciech Nowicki w cuglach wygrał eliminacje rzutu młotem (79.78), a Paweł Fajdek, choć nie uzyskał minimum, po raz pierwszy w karierze przebrnął kwalifikacje olimpijskie i wreszcie dał sobie szansę walki o medal. W półfinale biegu na 400 m przez płotki odpadła Joanna Linkiewicz.

Bardzo dobrze zaprezentowała się też wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w kajakarstwie Marta Walczykiewicz. Polka z 2. miejsca awansowała do półfinału K-1. Odpadła Helena Wiśniewska.

Niestety w turnieju siatkarzy plażowych nie ma już biało-czerwonych. W 1.8 finału Grzegorz Fijałek i Wojciech Bryl przegrali ze srebrnymi medalistami z 2016 roku Włochami Paolo Nicolaiem oraz Daniele Lupo.

Zapis relacji z 10. dnia IO Tokio 2020

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się