Obserwuj w Google News

Dramat złotej medalistki z Tokio. Wykryto u niej guza mózgu

2 min. czytania
19.10.2021 11:12
Zareaguj Reakcja

Dramat Eleny Krawzow. U złotej medalistki z igrzysk paraolimpijskich w Tokio wykryto guza w lewej półkuli mózgu. - Nigdy bym nie pomyślała, że zwykła wizyta u lekarza wyrwie mnie z życia - napisała w mediach społecznościowych pływaczka.

Elena Krawzow
fot. Instagram/elena_krawzow/screen
  1. Dramat Eleny Krawzow. U złotej medalistki z Tokio wykryto guza mózgu
  2. Na co chora jest Elena Krawzow? W wieku 7 lat zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta

Elena Krawzow poinformowała o swojej chorobie w emocjonalnym wpisie na Instagramie. Złota medalistka paraolimpijska z Tokio w pływaniu wyjawiła tam, że już w trakcie igrzysk odczuwała silne bóle i zawroty głowy. Początkowo jednak nie przywiązywała do tego wagi i zrzucała winę na stres. Po zakończonych zawodach udała się nawet na wakacje. Po nich miała zaplanowane już liczne spotkania i dalsze wywiady.

Ostatecznie Krawzow postanowiła jednak wyjaśnić przyczynę swoich dolegliwości, ale nie spodziewała się, że to, co powiedzą jej lekarze, przewróci jej życie do góry nogami. Rezonans magnetyczny wykazał nieprawidłowości w mózgu pływaczki, a dodatkowe badanie z użyciem kontrastu - guza w jego lewej półkuli.

Redakcja poleca

Dramat Eleny Krawzow. U złotej medalistki z Tokio wykryto guza mózgu

– Nigdy bym nie pomyślała, że zwykła wizyta u lekarza wyrwie mnie z życia w tak drastyczny sposób – rozpoczęła wpis niemiecka zawodniczka, w którym podzieliła się ze swoimi fanami strasznymi wiadomościami.

Jak dodała, do szpitala została przyjęta w niedzielę, zaś w poniedziałek wykonano biopsję i jedyne co teraz pozostało, to czekać na jej wyniki.

– Teraz czeka mnie wyczekiwanie przez dwa strasznie długie tygodnie, aż pojawią się wyniki biopsji. Na razie odwołałem wszystkie moje spotkania. To dla mnie naprawdę straszne, że tak nagle zostałam wyrwana z życia. Teraz muszę najpierw zadbać o zdrowie, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, wrócę do zawodowego uprawiania sportu! Obiecuję! - zakończyła swój post Niemka.

Na co chora jest Elena Krawzow? W wieku 7 lat zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta

Elena Krawzow urodziła się 26 października 1993 roku w Nowo-Woskriesienowcach w Kazachstanie. Po babci ze strony ojca ma pochodzenie niemieckie. Jej językiem ojczystym jest rosyjski i w tym języku rozmawiało się u niej w domu rodzinnym. Sama współcześnie określa się jako „w duszy i ze swojej mentalności Rosjanka. Rosjanka z Kazachstanu”. Gdy miała 7 lat zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta. W związku ze schorzeniem następował u niej stopniowy ubytek wzroku. Na ten moment jej oczy są sprawne jedynie w 3 procentach.

RadioZET.pl/Instagram/Elena Krawzow