Obserwuj w Google News

Ceremonia zamknięcia IO Tokio 2020: co o niej wiadomo? Kiedy się odbędzie?

2 min. czytania
08.08.2021 11:29
Zareaguj Reakcja

Ceremonia zamknięcia IO Tokio 2020 - GODZINA, DATA, SZCZEGÓŁY, ILE POTRWA. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się uroczyste zamknięcie igrzysk olimpijskich w Tokio. Co wiadomo o ceremonii zamknięcia IO Tokio 2020?

Ceremonia zamknięcia IO Tokio 2020
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News
  • Ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich w Tokio - GODZINA, DATA, SZCZEGÓŁY, ILE POTRWA
  • Uroczystość odbędzie się 8 sierpnia i niewiele wiadomo o szczegółach show
  • Motywem przewodnim będzie hasło "Światy, którymi się dzielimy" ["Worlds We Share"]

Ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich w Tokio, podobnie jak analogiczne widowiska w poprzednich latach, będzie miała mniej uroczysty charakter niż ceremonia otwarcia IO Tokio 2020. Wówczas przez blisko cztery godziny oglądaliśmy multimedialne show, w którym punktami kulminacyjnymi były parada sportowców oraz zapalenie znicza olimpijskiego przez japońską tenisistkę Naomi Osakę. Niestety z uwagi na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19 na trybunach mogli zasiąść tylko oficjale, wśród których był prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Kibiców zabraknie również w trakcie zakończenia najważniejszej sportowej imprezy na świecie.

Igrzyska w Tokio odbywały się pod hasłem przewodnim "Zjednoczeni w emocjach". To nawiązanie do ogólnoświatowych lockdownów, zamknięcia granic i konieczności przejścia nie tylko na pracę zdalną, ale również na przeniesienie kontaktów międzyludzkich do sieci. Przez pandemię wszyscy zostaliśmy odizolowani od siebie, więzi zostały rozluźnione, a sport miał nas wszystkich na nowo połączyć. I chyba to zadanie zostało spełnione, bo przecież wielu z nas zarywało noce, by dopingować reprezentantów Polski w walce o medale olimpijskie, wszyscy tez płakaliśmy wraz z siatkarzami, gdy ci odpadali z turnieju.

Ceremonia zamknięcia IO Tokio 2020 - co wiadomo? [SZCZEGÓŁY]

Ceremonia zamknięcia IO Tokio 2020 odbędzie się pod znakiem "światów, którymi się dzielimy" ["Worlds We Share" - red.], co zdaniem organizatorów odzwierciedla ducha olimpijskiego. Każdy ma taki świat, jaki sobie stworzy, wpuszczając do niego inne osoby.

"Mamy nadzieję, że ta uroczystość będzie dla każdego z nas okazją do zastanowienia się nad tym, co przyniesie przyszłość" - czytamy na oficjalnej stronie IO w Tokio.

Redakcja poleca

Ponadto niewiele wiadomo o szczegółach uroczystości. Ważnym punktem każdej ceremonii zamknięcia jest natomiast zgaszenie znicza olimpijskiego oraz ściągnięcie z masztu flagi olimpijskiej i przekazanie jej organizatorowi kolejnych igrzysk. Za trzy lata zmagania odbędą się w Paryżu.

Ceremonia zamknięcia IO Tokio 2020 - GODZINA, DATA, ILE POTRWA?

Ceremonia zamknięcia IO Tokio 2020 odbędzie się w niedzielę 8 czerwca o godz. 13 czasu polskiego. Według informacji przekazanych przez organizatora ma potrwać ok. trzech godzin.

RadioZET.pl