Obserwuj w Google News

Burmistrz założył i ugryzł jej złoty medal. Teraz MKOl wręczy olimpijce nowy

1 min. czytania
12.08.2021 13:53
Zareaguj Reakcja

Miu Goto, 21-letnia japońska mistrzyni olimpijska z Tokio w softballu, otrzyma nowy złoty medal - poinformowały lokalne media. Poprzedni został... ugryziony przez burmistrza jej rodzinnej Nagoi.

Miu Goto
fot. Kyodo News/Associated Press/East News

21-letnia Japonka Miu Goto, mistrzyni olimpijska z Tokio 2020 w softballu, otrzyma nowy złoty medal - poinformowały miejscowe media. Poprzedni został... ugryziony przez burmistrza jej rodzinnej Nagoi, Takashiego Kawamurę.

Do nietypowego wydarzenia doszło podczas ubiegłotygodniowej uroczystości w Nagoi po zdobyciu przez japońskie zawodniczki tytułu w softballu w igrzyskach. Kawamura dostał do rąk medal Goto, nakazał założyć go sobie na szyję, a następnie... ugryzł go. Tłumaczył, że nic złego nie chciał zrobić. Takie sytuacje czasem mają miejsce na podiach, kiedy zawodnicy pozują do zdjęć.

Burmistrz założył i ugryzł złoty medal olimpijki. Teraz MKOl wręczy jej nowy

Zachowanie polityka wywołało falę krytyki w mediach społecznościowych za m.in. lekceważenie obecnej sytuacji dotyczącej koronawirusa i brak szacunku dla sportowca.

Organizatorzy i Międzynarodowy Komitet Olimpijski, w porozumieniu ze złotą medalistką, rozpoczęli procedurę przyznania jej nowego złotego medalu. Koszty wymiany poniesie MKOl.

Japonki wygrały ostatni turniej softballu w IO. W finale w Tokio pokonały Amerykanki 2:0. Dyscyplina ta została skreślona z programu olimpijskiego i na pewno nie wróci przynajmniej do 2028 roku. W meczu o brąz Kanada wygrała z Meksykiem 3:2.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP