Obserwuj w Google News

Złoto i brąz dla Polski w Tokio. Anita Włodarczyk mistrzynią olimpijską!

2 min. czytania
03.08.2021 14:44
Zareaguj Reakcja

Anita Włodarczyk jako pierwsza lekkoatletka w historii po raz trzeci z rzędu zdobyła złoty medal olimpijski. Polka triumfowała w Tokio z wynikiem 78.48 m. Brązowyy krążek wywalczyła druga z Polek Malwina Kopron, a Joanna Fiodorow zakończyła zmagania na 7. pozycji.

Anita Włodarczyk mistrzynią olimpijską w Tokio
fot. PAP/EPA
  • Anita Włodarczyk jest potrójną mistrzynią olimpijską w rzucie młotem - triumfowała w Londynie, Rio de Janeiro i Tokio
  • To pierwsza lekkoatletka w historii, która wywalczyła trzy złote medale olimpijskie
  • Po brązowy medal sięgnęła Malwina Kopron (75.49), a Joanna Fiodorow zakończyła rywalizację na 7. pozycji (73.83)

Anita Włodarczyk zdobywała złote medale igrzysk olimpijskich w Londynie i w Rio de Janeiro. Później zmagała się z wieloma kontuzjami, ale ponownie zdołała zbudować znakomitą formę na najważniejszą sportową imprezę czterolecia. Swoją moc pokazała już w zwycięskich eliminacjach (76.99 m).

- Jak zakręciłam, to myślałam, że młot poleci w granicach 72 metrów, bo to było na - powiedzmy - 40 procent. Jak zobaczyłam wynik, to było duże zaskoczenie. Pierwsze, co mi trener powiedział, to że było bardzo luźno i celnie zakręcone oraz że jest naprawdę duża rezerwa. Życzę sobie, żeby we wtorek było tak samo - oceniła nasza mistrzyni.

IO Tokio 2020 - rzut młotem kobiet [WYNIKI]

We wtorek luźno na pewno nie było, bo Polka spaliła pierwszą próbę i dopiero w drugiej oddała mierzony rzut (76.01 m). Później Włodarczyk dołożyła do tego wyniku 2,5 metra  i wygrała z rezultatem 78.48 m.

Polki popisały się dubletem w olimpijskim konkursie rzutu młotem. Na najniższym stopniu podium stanęła Malwina Kopron (75.49). Biało-czerwone rozdzieliła Chinka Zheng Wang (77.03).

RadioZET.pl/PAP/Agnieszka Niedziałek