Aleksandra Mirosław pobiła rekord świata na IO w Tokio. Znakomity wynik Polki [WIDEO]

06.08.2021 11:07

Aleksandra Mirosław pobiła rekord świata na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka uzyskała wynik 6.84 i wygrała pierwszą część wieloboju we wspinaczce sportowej.

Aleksandra Mirosław
fot. Pool Kyodo/Associated Press/East News

Aleksandra Mirosław wcześniej zakwalifikowała się do ośmioosobowego piątkowego finału zawodów w kombinacji we wspinaczce sportowej na IO w Tokio. Najlepsza w eliminacjach była Słowenka Janja Garnbret, a Polka zajęła siódme miejsce.

W czasie piątkowych zmagań Mirosław triumfowała z czasem 6.84, bijąc tym samym rekord świata i rekord olimpijski. Poprzedni najlepszy rezultat należał do Rosjanki Julii Kapliny - 6,96.

Aleksandra Mirosław z rekordem świata na igrzyskach w Tokio 2020

Podczas historycznego osiągnięcia Polka pokonała w pojedynku Francuzkę Anouck Jaubert, która pokonała tę trasę o dwie sekundy dłużej 8.84.

Zawodniczki rywalizują w kombinacji, na którą składa się wspomniana czasówka oraz bouldering (początek o godz. 11.30) i prowadzenie (14.10). O ostatecznej kolejności decyduje iloczyn miejsc zajętych we wszystkich konkurencjach.

Mirosław specjalizuje się w sprincie, w którym dwukrotnie (2018 i 2019) zdobywała mistrzostwo świata. W kombinacji w 2019 roku była czwarta.

RadioZET.pl