Obserwuj w Google News

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill srebrnymi medalistkami IO w Tokio

2 min. czytania
04.08.2021 09:00
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zdobyły srebrny medal olimpijski w Tokio w żeglarskiej klasie 470. W podwójnie punktowanym wyścigu medalowym biało-czerwone zajęły 4. miejsce i awansowały z 3. na 2. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill
fot. PAP/EPA
  • Agnieszka Skrzypulec i Jolanta-Ogar Hill wicemistrzyniami olimpijskimi w Tokio w żeglarskiej klasie 470
  • Polki w wyścigu medalowym wyprzedziły Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz
  • Złoty krążek zdobyły Hannah Mills oraz Eilidh McIntyre

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill w przeszłości zdobywały złote medale mistrzostw świata, ale nie pływały wówczas ze sobą. Pierwsza z nich cieszyła się z tytułu w 2017 roku z Irminą Mrózek Gliszczynską, druga zaś trzy lata wcześniej w barwach reprezentacji Austrii z Larą Vladau. W środę już wspólnie osiągnęły największy sukces w karierze.

Przed podwójnie punktowanym wyścigiem medalowym Polki zajmowały 3. miejsce - 4 punkty za Camille Lecointre i Aloise Retornaz, a 9 przed Tiną Mrak i Veroniką Macarol. Słowenki dość szybko odpadły z rywalizacji, a biało-czerwone do końca walczyły z Francuzkami. Aby je minąć w klasyfikacji łącznej, Polki musiały być dwa miejsca przed nimi.

IO Tokio 2020 - srebro Skrzypulec i Ogar-Hill

Ten cel udało się zrealizować na ostatniej bramce! "Trójkolorowe" cały czas pilnowały naszych zawodniczek, ale tuż przed finiszem Skrzypulec i Ogar-Hill "wcisnęły" się przed Brytyjki Hannę Mills oraz Eilidh McIntyre i tym samym mogły cieszyć się ze srebrnych medali. W wyścigu finałowym zajęły 4. miejsce, Francuzki był 6., a Słowenki 7.

Złoto zdobyły Mills i McIntyre, a brąz Lecointre oraz Retornaz.

IO Tokio 2020 - medale reprezentacji Polski

To siódmy medal reprezentacji Polski w IO Tokio 2020. Na najwyższym stopniu podium stanęli lekkoatleci - sztafeta mieszana 4x400 m w składzie Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski, Kajetan Duszyński oraz Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Dariusz Kowaluk, a także hegemonka rzutu młotem Anita Włodarczyk. Srebrne krążki biało-czerwoni wywalczyli na wodzie: wioślarska czwórka podwójna Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann oraz wioślarki Karolina Naja i Anna Puławska. Po brązowe medale sięgnęli Malwina Kopron (rzut młotem) oraz Tadeusz Michalik.

RadioZET.pl