Obserwuj w Google News

To oni są najbardziej hejtowanymi tenisistami świata. Znamy wyniki badań

2 min. czytania
25.05.2023 15:05
Zareaguj Reakcja

Zajmująca się statystykami w sporcie witryna World Sports Network przeprowadziła badania, które miały ustalić, jacy zawodnicy i zawodniczki z czołówki tenisowych rankingów są najbardziej prześladowani przez internetowych hejterów. Wyzwiska, nadmierną krytykę czy groźby najczęściej otrzymywali Aryna Sabalenka i Novak Djoković.

Znamy najbardziej hejtowanych tenisistów świata. Niepokojące wyniki badań
fot. Aaron Favila/Associated Press/East News

Badania przeprowadzone przez World Sports Network (WSN) obejmowały aktywność na mediach społecznościowych zawodników i zawodniczek w ciągu ostatnich 16 miesięcy: od stycznia 2022 do maja 2023 roku. Sprawdzane były wpisy na Twitterze, w których oznaczano tenisistów, a także reakcje na Facebooku.

W przypadku Aryny Sabalenki negatywny wydźwięk miało 15 procent Twittów, w których oznaczano tenisistkę. Liczba negatywnych reakcji na jej Facebooku to z kolei 5 procent. Drugą najczęściej ‘hejtowaną’ zawodniczką była Jelena Rybakina (10% hejterskich wpisów na TT, 4 proc. na Facebooku) i Caroline Garcia (10 proc. na TT, 1 proc. na FB).

Tennis 365 podał, że w przypadku kobiet liczba hejterskich wpisów jest większa, niż w przypadku mężczyzn. Różnica jest jednak znikoma — wynosi 0,3 procent, biorąc pod uwagę średnią z połączonej liczby wpisów na Facebooku i Twitterze.

Redakcja poleca

Ranking najbardziej hejtowanych tenisistów. Djoković na pierwszym miejscu

Najbardziej hejtowany tenisista świata – Novak Djoković – jest obrażany w 15% procentach wpisów na Twitterze, w których go oznaczono, a negatywny wydźwięk ma 11 procent reakcji na jego Facebooku. Drugie miejsce w tym rankingu zajął Stefanos Tsitsipas (15 procent na TT, 7 proc. na FB), a trzecie Carlos Alcaraz (6 proc. na TT, 1 proc. na FB).

Tenisiści i tenisistki w trakcie zbliżającego się turnieju French Open dostaną dodatkową ochronę przed hejtem z internetu. Narzędzie „Bodyguard”, które jest zasilane przez sztuczną inteligencję, ma wychwytywać i ukrywać potencjalnie niebezpieczne komentarze w mniej niż 200 milisekund.

RadioZET.pl/PAB