Wymęczone zwycięstwo Magdy Linette. Polka gra dalej w Madrycie

2 min. czytania
27.04.2023 17:33
Zareaguj Reakcja

Magda Linette pokonała Marketę Vondrousovą 7:6(1), 4:6, 6:4 i awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka o 1/8 finału zagra z 15-letnią Rosjanką Mirrą Andreevą.

Magda Linette

W pierwszym secie obie zawodniczki nie potrafiły znaleźć odpowiedniego rytmu, przez co widzieliśmy dużo przełamań. Łącznie w pierwszej partii było ich aż osiem, jednak żadna z tenisistek nie była w stanie pójść za ciosem, w efekcie czego zobaczyliśmy tie-breaka. W nim znacznie lepsza była Magda Linette, która straciła tylko jeden punkt i ostatecznie wygrała pierwszą partię 7:6 (1).

Redakcja poleca

Morderczy bój Magdy Linette

W drugim secie Polka i Czeszka zdobywały gemy za sprawą dobrego serwisu. Żadna z tenisistek nie chciała się pomylić przy swoim podaniu, aż do dziesiątego gema, w którym Linette serwowała na remis po 5:5. Wtedy jednak poznanianka delikatnie opadła z sił, co wykorzystała Czeszka, która doprowadziła do wyrównania w setach.

O wszystkim rozstrzygnął zatem trzeci set. W nim zobaczyliśmy cztery przełamania w pierwszych czterech gemach. Tendencję do tracenia serwisu zakończyła Vondrouvosa, a w jej ślady poszła Linette, co dało nam remis 3:3. W siódmym gemie Czeszka straciła serwis, co było ostatnim przełamaniem w tym meczu. Dalej Linette nie dała już sobie zabrać zwycięstwa i ostatecznie po prawie trzech godzinach gry awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie.

Linette zmierzy się z sensacją

O 1/8 finału prestiżowej imprezy Linette powalczy z niespełna 16-letnią Mirrą Andreevą. Młoda Rosjanka w 2. rundzie sprawiła sensacyję i pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 7:6(6), 6:3.