Interwencja Świątek pomogła? WTA reaguje na skandaliczne zachowanie Rosjanki

15.03.2023 21:59

Anastazja Potapowa otrzymała ostrzeżenie od WTA za prowokacyjne zachowanie przed spotkaniem z Jessicą Pegulą w 3. rundzie turnieju w Indian Wells. Rosyjska tenisistka wyszła na ten mecz w koszulce Spartaka Moskwa.

Anastazka Potapowa
fot. MATTHEW STOCKMAN/Getty AFP/East News

Anastazja Potapowa od początku wojny w Ukrainie dopuszcza się skandalicznych prowokacyjnych zachowań i gestów. W sierpniu 2022 roku podczas kwalifikacji w Cincinnati przeszkadzała jej ukraińska flaga wywieszona na trybunach. W Indian Wells, gdzie obowiązuje zakaz używania symboli zbrodniczego reżimu Władimira Putina, 21-latka wyszła na spotkanie z reprezentantką gospodarzy Jessicą Pegulą w koszulce drużyny piłkarskiej Spartaka Moskwa. To globalna marka, znana na całym świecie, kojarzona z Rosją.

Takie zachowanie nie spodobało się liderce rankingu WTA Idze Świątek, która od pierwszego dnia inwazji wspiera Ukrainę. - Myślałam, że zawodniczka zdała sobie sprawę, że nie powinna, nawet jeśli jest fanką drużyny, demonstrować w ten sposób swoich poglądów w takich czasach - mówiła Polka. Dodała, że rozmawiała już w tej sprawie z przedstawicielami WTA. Niewykluczone, że to właśnie interwencja najważniejszej obecnie tenisistki w tourze skłoniła władze do reakcji na prowokację Rosjanki.

WTA ostrzega Potapową

Anastazja Potapowa otrzymała oficjalne ostrzeżenie od WTA. Jak przekazał dziennikarz James Gray, zachowanie Rosjanki zostało uznane za "nieakceptowalne i niewłaściwe". Kolejny taki wybryk może nieść za sobą poważniejsze konsekwencje.

21-latka po meczu z Pegulą pożegnała się z turniejem w Indian Wells.

loader

RadioZET.pl