Obserwuj w Google News

Interwencja Świątek pomogła? WTA reaguje na skandaliczne zachowanie Rosjanki

1 min. czytania
15.03.2023 21:59
Zareaguj Reakcja

Anastazja Potapowa otrzymała ostrzeżenie od WTA za prowokacyjne zachowanie przed spotkaniem z Jessicą Pegulą w 3. rundzie turnieju w Indian Wells. Rosyjska tenisistka wyszła na ten mecz w koszulce Spartaka Moskwa.

Anastazka Potapowa
fot. MATTHEW STOCKMAN/Getty AFP/East News

Anastazja Potapowa od początku wojny w Ukrainie dopuszcza się skandalicznych prowokacyjnych zachowań i gestów. W sierpniu 2022 roku podczas kwalifikacji w Cincinnati przeszkadzała jej ukraińska flaga wywieszona na trybunach. W Indian Wells, gdzie obowiązuje zakaz używania symboli zbrodniczego reżimu Władimira Putina, 21-latka wyszła na spotkanie z reprezentantką gospodarzy Jessicą Pegulą w koszulce drużyny piłkarskiej Spartaka Moskwa. To globalna marka, znana na całym świecie, kojarzona z Rosją.

Takie zachowanie nie spodobało się liderce rankingu WTA Idze Świątek, która od pierwszego dnia inwazji wspiera Ukrainę. - Myślałam, że zawodniczka zdała sobie sprawę, że nie powinna, nawet jeśli jest fanką drużyny, demonstrować w ten sposób swoich poglądów w takich czasach - mówiła Polka. Dodała, że rozmawiała już w tej sprawie z przedstawicielami WTA. Niewykluczone, że to właśnie interwencja najważniejszej obecnie tenisistki w tourze skłoniła władze do reakcji na prowokację Rosjanki.

Redakcja poleca

WTA ostrzega Potapową

Anastazja Potapowa otrzymała oficjalne ostrzeżenie od WTA. Jak przekazał dziennikarz James Gray, zachowanie Rosjanki zostało uznane za "nieakceptowalne i niewłaściwe". Kolejny taki wybryk może nieść za sobą poważniejsze konsekwencje.

21-latka po meczu z Pegulą pożegnała się z turniejem w Indian Wells.

RadioZET.pl