,

Wściekły zawodnik roztrzaskał rakietę o stanowisko sędziego. Surowa kara

24.05.2023 21:44

Mikael Ymer został zdyskwalifikowany pod koniec pierwszego seta meczu z Francuzem Arthurem Filsem w 1/8 finału turnieju ATP w Lyonie. Tenisista ze Skandynawii uderzył rakietą w krzesło sędziego.

Wściekły zawodnik roztrzaskał rakietę o stoisko sędziego. Jest wideo z zajścia
fot. IMAGO/Sandrine Thesillat/Imago Sport and News/East News

24-letni Mikael Ymer był bardzo zdenerwowany po tym, gdy po jego prośbie portugalski sędzia odmówił sprawdzenia śladu zostawionego przez piłkę w 11. gemie pierwszego seta. Szwed utrzymywał, że piłka po zagraniu rywala wypadła na aut. Sędzia był jednak innego zdania i nie ruszył się z miejsca.

- Widziałeś, jak wyraźnie (piłka) odbija się poza linią. Pokaż mi znak na linii. Nigdy nie byłem świadkiem, aby sędzia powiedział: 'Nie zamierzam zejść na dół i sprawdzić śladu. To się nie zdarza — powiedział 53. zawodnik światowego rankingu podczas długiej wymiany zdań z arbitrem.

Szwed wrócił do gry, po czym Fils (nr 112 w rankingu ATP) objął prowadzenie 6:5, przełamując podanie rywala. Następnie Ymer podbiegł do stanowiska sędziego i dwukrotnie z całej siły uderzył swoją rakietą o podstawę krzesła, pozostawiając uszkodzony stojak, a rakietę w strzępach.

Mecz przerwano, a za to zachowanie Ymer został zdyskwalifikowany.

Rakieta Mikaela Ymera po ataku na stanowisko sędziego
fot. IMAGO/Sandrine Thesillat/Imago Sport and News/East News

RadioZET.pl/PAP/mask/ cegl/

Logo radiozet Dzieje się