Obserwuj w Google News

Niespodziewana wizyta Świątek. Pojechała tam tuż po Australian Open

1 min. czytania
30.01.2023 11:30
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek po zakończeniu rywalizacji na Australian Open ma kilka dni wolnego. W związku z krótkim urlopem liderka rankingu WTA udała się na zawody alpejskiego Pucharu Świata, odwiedzając gwiazdę tego sportu - Mikaelę Shiffrin. Po rywalizacji w Szpindlerowym Młynie tenisistka wręczyła Amerykance wyjątkowy prezent.

Iga Świątek
fot. Aaron Favila/Associated Press/East News

Występ Igi Świątek na tegorocznym Australian Open może powodować niesmak. Po grze w półfinale w zeszłorocznej edycji tym razem 21-latka zakończyła zmagania w Melbourne już w 1/8 finału. Polka musiała uznać wyższość Jeleny Rybakiny, która dotarła do wielkiego finału, ulegając Arynie Sabalence.

W związku z kilkoma dniami przerwy Świątek mogła poświęcić czas na regenerację. W weekend raszynianka wybrała się do Czech, a dokładniej do Szpindlerowego Młynu, gdzie toczyły się zmagania w alpejskim Pucharze Świata. Na miejscu dwukrotna triumfatorka turnieju Rolanda Garrosa z bliska podziwiała walkę pomiędzy narciarkami.

Świątek odwiedziła Czechy. Przekazała wyjątkowy prezent

Iga Świątek nie ogarnia skoków narciarskich. Odpowiedział jej Kamil Stoch

Jednocześnie podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała okazję spotkać się z liderką klasyfikacji generalnej Mikaelą Shiffrin, która w sobotę była najlepsza w slalomie, a następnego dnia zajęła drugą pozycję. Jak przekazała dziennikarka Rachel Bachmann, Świątek podarowała Amerykance rakietę, którą grała podczas ostatniej edycji WTA Finals.

Wcześniej Mikaela Shiffrin publicznie pochwaliła polską tenisistkę, ujawniając, za co podziwia zawodniczkę. Po zakończeniu sezonu 27-latka ma odwdzięczyć się Polce i przekazać jej parę swoich nart.

RadioZET.pl