,

Polska 17-latka zastąpi Igę Świątek. Wielki talent wkracza do gry

29.03.2023 07:57

Weronika Ewald została powołana w miejsce Igi Świątek na pierwszy mecz reprezentacji Polski z Kazachstanem na turniej Billie Jean King Cup. Liderka rankingu WTA musiała zrezygnować ze startu z powodu kontuzji, w wyniku której nie wystąpiła także w imprezie w Miami.

Weronika Ewald
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Weronika Ewald przygodę z tenisem zaczęła w wieku 12 lat i od tego czasu przebojem weszła do rywalizacji na mistrzostwach Polski, wywalczając medal za medalem. W ubiegłym roku o zawodniczce zrobiło się jeszcze głośniej za sprawą udziału w juniorskim Australian Open, gdzie udało jej się dotrzeć do ćwierćfinału.

loader

- Kiedy wygrywam, czasami trafiam na artykuły, że jestem "drugą Igą Świątek". Chciałabym jednak budować swój wizerunek jako Weronika Ewald. Miałam sporo okazji, żeby z nią potrenować. To był cenny czas. Mogłam podejrzeć, jak zachowują się profesjonalni sportowcy, jak wyglądają ich rutyny czy treningi. Było to motywujące - podkreślała w rozmowie przed kamerą TVP Sport.

Weronika Ewald zastąpi Igę Świątek

Tym samym Weronika Ewald dołączyła do Weroniki Falkowskiej, Magdaleny Fręch, Magdy Linette i Alicji Rosolskiej, które zostały powołane do polskiej kadry na mecz z Kazachstanem w ramach Billie Jean King Cup. Spotkanie zaplanowano w dniach 14-15 kwietnia.

Ewald zastąpi Igę Świątek, która z powodu kontuzji żeber była zmuszona wycofać się z WTA w Miami. 21-latkę ominie także wspomniana rywalizacja w Billie Jean King Cup. Jednym z prawdopodobnych terminów powrotu raszynianki do zmagań na korcie są zawody z cyklu WTA w Stuttgarcie.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się