,

To wtedy Iga Świątek nabawiła się kontuzji? To nagranie wiele wyjaśnia

29.03.2023 19:36

Iga Świątek z powodu kontuzji żeber nie broni tytułu w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Kiedy doszło do urazu? Canal+ Sport opublikował nagranie, które nie pozostawia wątpliwości w tej kwestii.

Iga Świątek
fot. Twitter/Canal+ Sport/screen

"Wiecie, że w i po Doha zmagałam się z ostrą infekcją. Byłam dopuszczona do gry, ale silny epizod kaszlowy doprowadził do urazu żebra. Z zespołem staraliśmy się poradzić sobie z tym i pozwolić mi na grę tak długo, jak to było dla mnie bezpieczne" - napisała Iga Świątek w mediach społecznościowych, przekazując tym samym decyzję o wycofaniu się z turnieju w Miami. O urazie żeber po raz pierwszy poinformowała po dotkliwej porażce z Jeleną Rybakiną w półfinale imprezy w Indian Wells.

W mediach pojawiały się jednak spekulacje i domysły, kiedy ten ból się nasilił i stał się na tyle dokuczliwy, że 21-latka musiała zrezygnować z próby obrony tytułu na Florydzie. Nową teorię przedstawili dziennikarz Canal+ Sport Bartosz Ignacik oraz kapitan fedcupowej reprezentacji Polski i ekspert stacji Dawid Celt. Opublikowali nawet nagranie, które ma być dowodem na poparcie ich tezy.

Kontuzja Igi Świątek - wideo

W ćwierćfinale zmagań w Indian Wells liderka rankingu WTA rywalizowała z Soraną Cirsteą. W siódmym gemie drugiego seta Polka posłała dwa piekielnie mocne serwisy, po których na jej twarzy pojawił się grymas bólu. Na krzesełku w przerwie Polka wyraźnie łapała się za żebra, o czym świadczy nagranie zaprezentowane przez Canal+ Sport.

- Mamy pewne domysły, kiedy ta kontuzja Polce się przydarzyła. Widzimy dwa niezwykle mocne podania powyżej 180 km/h. Po nich nagle następuje podanie lżejsze, ok. 140 km/h. Nie ma wątpliwości, to musiało się wtedy stać - tłumaczył na antenie Bartosz Ignacik.

- Iga bardzo rzadko ściąga nogę z gazu. Powiedziałem nawet w transmisji, że to jest dziwne, iż ona tak zwolniła. Później dowiedzieliśmy się, czemu tak się wydarzyło - wtórował mu Dawid Celt. Obaj komentowali starcie Świątek - Cirstea.

Nie wiadomo, kiedy Iga Świątek wróci do gry. Mówi się o turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie, który zaplanowano na 15-23 kwietnia. Tam też podopieczna Tomasza Wiktorowskiego będzie broniła tytułu.

loader

RadioZET.pl/Canal+ Sport

Logo radiozet Dzieje się