Obserwuj w Google News

To już oficjalne! Legenda wraca do gry. "Bądźcie czujni"

2 min. czytania
17.11.2023 12:10
Zareaguj Reakcja

Rafael Nadal napisał w czwartek w mediach społecznościowych, załączając swoje zdjęcie z kortu, że niebawem wróci do gry po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją biodra. "Bądźcie czujni" - zapowiedział legendarny już Hiszpan.

Rafael Nadal
fot. AP/Associated Press/East News

Jeden z najlepszych tenisistów na świecie Hiszpan Rafael Nadal zapowiedział powrót do gry po wielomiesięcznej przerwie z powodu kontuzji biodra. "Wczoraj potwierdziłem, że wrócę. Bądźcie czujni" - napisał w mediach społecznościowych, dodając zdjęcie z kortu. Nadmienił, że w najbliższych dniach ogłosi datę i miejsce powrotu do zawodowego tenisa.

37-letni Hiszpan nie gra w tourze od stycznia, kiedy to doznał kontuzji podczas wielkoszlemowego Australian Open. Musiał przejść zabieg artroskopii biodra, co spowodowało wielomiesięczną przerwę. Podczas rehabilitacji zapowiadał, że 2024 rok będzie prawdopodobnie ostatnim w jego profesjonalnej karierze.

Redakcja poleca

Rafael Nadal wraca do gry po długiej przerwie

Nie wiadomo, kiedy Nadal planuje powrót na korty. Sezon rozpocznie się pod koniec grudnia, a pierwszym wielkim turniejem będzie styczniowy Australian Open. Z jego powrotu cieszy się lider światowego rankingu i wielki rywal Serb Novak Djokovic.

- Dla świata tenisa to bez wątpienia wspaniała wiadomość. Myślę, że byłoby miło, gdyby odbył się jeszcze co najmniej jeden mecz pomiędzy Nadalem a mną. To największa rywalizacja pod względem liczby rozegranych meczów, jaką kiedykolwiek widział ten sport. To wielki wojownik, który nigdy się nie poddaje. Pomimo kontuzji chce kontynuować karierę, co zasługuje na podziw - powiedział Djokovic. Serb obecnie występuje w turnieju ATP Finals w Turynie. W czwartek w meczu grupowym pokonał Huberta Hurkacza.

Djokovic jest rekordzistą pod względem liczby wygranych turniejów wielkoszlemowych. Zdobył 24 tytuły, podczas gdy Nadal ma ich 22.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap