Raducanu koszmarem Linette. Szybkie pożegnanie Polki z Indian Wells

11.03.2023 21:59

Magda Linette przegrała z Emmą Raducanu 6:7 (3-7), 2:6 i pożegnała się z tegorocznymi zmaganiami na Indian Wells. Polka, która rozpoczęła turniej od drugiej rundy zakończyła swój udział w amerykańskiej imprezie po jednym meczu.

Magda Linette
fot. Mark J. Terrill/Associated Press/East News

Magda Linette w sobotę rozpoczęła walkę w Indian Wells. Po pierwszej rundzie, w której miała tzw. wolny los a w drugiej jej rywalką była Emma Raducanu. Od samego początku obie tenisistki walczyły o każdą piłkę, ale żadna nie traciła podania. Polka momentami kapitalnie prezentowała się w obronie, wychodząc z opresji po cudownych zagraniach. Z kolei Brytyjka mogła mieć jedynie żal i pretensje do siebie o niewykorzystywanie niektórych okazji. Mimo to Raducanu była nastawiona na szybkie granie, ale jednocześnie nie potrafiła wyznaczyć granicy przy ryzykownych atakach. Dodatkowo brakowało jej precyzyjności.

Magda Linette odpadła z Indian Wells, Raducanu za mocna dla Polki

Poznanianka była spokojna i niezwykle skoncentrowana, co w czwartym gemie pozwoliło jej przełamać przeciwniczkę. Półfinalistka tegorocznego Australian Open jeszcze bardziej powiększyła przewagę, ale przy stanie 4:1 zaczęła oddawać inicjatywę rywalce, która po utrzymaniu serwisu następnie przełamała Polkę, zmniejszając dystans, zgarniając trzy gemy z rzędu. Linette zaczęła gasnąć na korcie, a Raducanu nabierała większej pewności siebie.

Reprezentantka biało-czerwonych przerwała rajd rywalki, zwyciężając następnego gema, ale kolejne dwa należały do Brytyjki. Na szczęście Linette doprowadziła do tie-breaku, ale tam uległa 3:7.

Od początku drugiej partii obie zawodniczki broniły swoich podań. Niemniej jednak Linette wywierała presję na Raducanu rewelacyjnymi forhendami. Mimo to tenisistka z Poznania popełniała sporo niewymuszonych błędów. I to właśnie przez nie Raducanu przełamała Polkę, wychodząc na prowadzenie 4:1. Polka zdołała ugrać jedynie kolejnego gema, a dwa następn należały do Raducanu, która, przypieczętowała zwycięstwo. Brytyjka zagra z lepszą z pary Katerina Siniakova - Beatriz Haddad Maia.

Magda Linette - Emma Raducanu 6:7 (3-7), 2:6.

RadioZET.pl