Linette szczerze o tym, czy ma chłopaka. Zaskakująca wypowiedź

31.01.2023 20:26

Magda Linette została okrzyknięta największą sensacją tegorocznego Australian Open. O zawodniczce z Poznania zaczęło być coraz głośniej, a media zainteresowały się prywatnymi sprawami tenisistki. Od wielu lat półfinalistka AO była związana z Izo Zuniciem, ale w ostatnim czasie w jej życiu doszło do zmiany.

Magda Linette
fot. Aaron Favila/Associated Press/East News

Magda Linette w niemal dwa tygodnie stała się drugą po Idze Świątek rozchwytywaną tenisistką w Polsce. Poza wynikami na korcie media coraz bardziej zaczęły zaglądać w pozasportowe kwestie związane z zawodniczką. Jeszcze kilka lat temu poznanianka zakochała się w Izo Zuniciu. Pochodzący z Chorwacji trener współpracował z nią, starając się rozwijać jej umiejętności, jak tylko się dało.

loader

"Praca, którą wykonałam wcześniej z Izu, była absolutnie kluczowa. Dzięki niemu awansowałam z 290. na 55. miejsce, co kosztowało go dużo pracy i poświęceń. Nie wiem, czy bez niego udałoby mi się osiągnąć to, co osiągnęłam" - cytował jej wypowiedź serwis WTA.

Czy Magda Linette ma chłopaka?

Para poznała się w 2013 roku, a w 2018 potwierdziła związek. Jednak sama zainteresowana zdradziła, że początek związku rozpoczął się w 2017 roku.

- Ta linia między trenerem a zawodniczką znika. Uświadomiliśmy sobie, że nie można połączyć uczucia z trenowaniem i nadszedł czas, żeby ona miała nowego trenera, a my związek - mówił Zunicia w "Dzień dobry TVN".

W pewnym momencie Zunicia zabrakło u boku Linette, a zamiast niego na turniejach zaczął pojawiać się Mark Gellard. W programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" Linette została zapytana o tę sytuację. Tenisistka ujawniła, że relacja nie przetrwała próby czasu. Stało się to w trakcie leczenia kontuzji kolana.

RadioZET.pl