Obserwuj w Google News

Szczera wypowiedź Igi Świątek na temat władz WTA. Wskazała, czego im zabrakło

2 min. czytania
30.05.2023 16:09
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek w wywiadzie udzielonym francuskiemu dziennikowi Le Monde stwierdziła, że decyzje federacji ATP i WTA, zarządzających światem tenisa, doprowadziły do dużych napięć wśród zawodników z Rosji i ich rywali. "Rzeczywiście (...) czasami atmosfera w szatni jest dość ciężka" – powiedziała polska zawodniczka.

Szczera wypowiedź Igi Świątek na temat WTA. Wskazała, czego zabrakło władzom
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Iga Świątek stwierdziła, że w jej opinii tuż po inwazji Rosjan na Ukrainę władze powinny zebrać wszystkich zawodników i wyjaśnić im, jakie decyzje mają zamiar podjąć w sprawie rywalizacji na turniejach.

- Brakowało przywództwa ze strony władz tenisowych, nie zebrano nas razem, aby wyjaśnić, jak mamy zarządzać tą złożoną sytuacją i jak się zachować. W najgorszej sytuacji są ukraińscy zawodnicy i byłoby dobrze, gdybyśmy zwracali większą uwagę na to, co czują i co muszą znosić – stwierdziła Iga Świątek.

Opinię Polki na temat sytuacji Ukraińców i Ukrainek dobrze ilustruje sytuacja z niedzielnego meczu na French Open. Marta Kostiuk została wygwizdana po spotkaniu za odmowę podania ręki białoruskiej przeciwniczce Arynie Sabalence. Ukrainka dodała, że publiczność powinna "czuć się zażenowana" swoim zachowaniem.

Redakcja poleca

Świątek: obecnie w sporcie panuje chaos 

Świątek w wywiadzie z Le Monde została też zapytana, czy chciałaby, aby na igrzyskach w Paryżu rywalizowali sportowy z Rosji i Białorusi. - To nie my, jako sportowcy, powinniśmy podejmować taką decyzję. Obecnie w sporcie panuje pewien chaos i najważniejsze jest, aby go nie pogarszać, dzielić się właściwymi wartościami i jasno powiedzieć, że nie możemy tolerować trwającej wojny – podkreśliła polska tenisistka.

Iga Świątek we wtorek rozpoczyna rywalizację na turnieju French Open. W pierwszym meczu tegorocznej edycji turnieju Polka zmierzy się z Cristiną Bucsą. Relację ze spotkania przeprowadzimy na sport.radiozet.pl. 

RadioZET.pl/PAB