Obserwuj w Google News

Świątek - Sabalenka: Kiedy mecz półfinału WTA Finals? O której godzinie?

3 min. czytania
05.11.2023 23:00
Zareaguj Reakcja

Świątek - Sabalenka GODZINA: Iga Świątek i Aryna Sabalenka zagrają w półfinale WTA Finals nie tylko o awans do meczu o tytuł, a pośrednio także o pozycję liderki rankingu. Jeśli Polka pokona Białorusinkę i wygra w finale, wróci na szczyt światowej hierarchii tenisistek. Kto będzie górą w spotkaniu dwóch najlepszych zawodniczek świata? Mecz z powodu deszczu został przerwany przy stanie 2:1 dla Polki. Kiedy i o której godzinie zostanie wznowiony?

Świątek - Sabalenka: O której godzinie mecz? Kiedy gra Polka na WTA Finals?
fot. PAP/Marcin Cholewiński

Iga Świątek w półfinale WTA Finals czeka rywalizacja z liderką rankingu WTA Aryną Sabalenką, ale nie tylko – także z wiatrem i deszczem. Po ostatnim meczu grupowym Polka przyznała, że pogoda bardzo dała jej się we znaki, a wsparcie przyszło... od kibiców. - Warunki nie były najlepsze i bez Was trudno byłoby się nam zmotywować do gry. Wiem, że nie zobaczyliście najpiękniejszego meczu, ale dałyśmy z siebie wszystko, żeby stworzyć dla Was jak najlepsze widowisko. Proszę, przyjdźcie na półfinał i mam nadzieję, też na finał - mówiła Świątek po ostatnim meczu.

Polka w spotkaniu z Ons Jabeur dobrze radziła sobie z trudnymi warunkami. Mimo silnego wiatru Polka popełniła w tym meczu tylko 11 niewymuszonych błędów, a rywalka aż 23. W dodatku początkowo spotkanie przerywały opady deszczu.

Wrażenie może robić też przygotowanie mentalne Świątek. Do meczu z Jabeur Polka przystępowała, będąc już pewną gry w półfinale, bo we wcześniejszym piątkowym meczu Gauff nie zdołała pokonać Vondrousovej w dwóch setach. Amerykanka wygrała 5:7, 7:6 (7-4), 6:3. Polki nie rozproszyło to, co działo się w innych meczach – jej spotkanie z Ons Jabeur trwało nieco ponad godzinę, a Tunezyjka zdołała urwać Polce tylko 3 gemy (6:1, 6:2).

Świątek - Sabalenka: O której godzinie gra Polka na WTA Finals?

Zmagania z pogodą miała też rywalka Świątek - Aryna Sabalenka. Deszcz i wiatr przeszkodziły jej zwłaszcza w ostatniej kolejce, gdy mecz z Eleną Rybakiną (6-2, 3-6, 6-3) został przerwany na kilkanaście godzin. We wcześniejszych kolejkach Białorusinka uległa Jessice Peguli i wygrała z Marią Sakkari.

W związku z tym, że Sabalenka zakończyła rywalizację w grupie A na drugim miejscu, w półfinale zagra z liderką grupy B – Igą Świątek. Zawodniczki spotkają się po raz trzeci w tym sezonie, a po raz ósmy łącznie. W 2023 r. w finale w Stuttgarcie górą była Polka, a w meczu o tytuł w Madrycie zwyciężyła obecna liderka rankingu WTA. Bilans wszystkich meczów między Polką a Białorusinką przemawia na korzyść Świątek (3 porażki, 5 wygranych naszej zawodniczki).

Nie przegap

WTA Finals 2023: Kiedy rozpocznie się mecz Świątek - Sabalenka?

Mecz Igi Świątek z Aryną Sabalenką miał rozpocząć się w nocy z soboty na niedzielę (4/5 listopada) po godz. 24. Polka miała wyjść na kort tuż po tym, jak zakończy się pierwszy półfinał WTA Finals Coco Gauff - Jessica Pegula. Ostatecznie zaczęła grać tuż przed godziną 2.00. Paniom udało się rozegrać jednak zaledwie trzy gemy i spotkanie przełożono. Zgodnie z najnowszymi informacjami ma zostać dokończone w niedzielę ok. godz. 23:30. Finał przeniesiono na poniedziałek.

Źródło: Radio ZET