Obserwuj w Google News

Aryna Sabalenka bez szans! Iga Świątek w finale prestiżowego WTA Finals

2 min. czytania
06.11.2023 01:32
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek (2.) pokonała Arynę Sabalenkę (1.) 6:3, 6:2 w półfinałowym meczu turnieju WTA Finals 2023 w meksykańskim Cancun i tym samym awansowała do wielkiego finału. W nim zmierzy się z piątą w światowym rankingu tenisistek Amerykanką Jessicą Pegulą.

Iga Świątek
fot. PAP/Marcin Cholewiński

Mecz Igi Świątek z Aryną Sabalenką w półfinale WTA Finals 2023 w meksykańskim Cancun udało się wznowić - po ogromnych problemach z pogodą - o północy z niedzieli 5 na poniedziałek 6 listopada. Spotkanie, które rozpoczęło się w sobotę, zostało przerwane przy stanie 2:1, 30:30 w gemach dla Polki.

Wznowienie pojedynku poszło absolutnie po myśli naszej tenisistki. 22-latka wpierw uzyskała break-pointa, a następnie szybko przełamała Białorusinkę, doprowadzając do pierwszego breaka w tym starciu.

Redakcja poleca

Świątek pokonała Sabalenkę w półfinale WTA Finals

I jak się okazało, ostatniego, chociaż obie panie miały jeszcze w gemach piątym i szóstym po szansie na przełamanie, których nie udało im się jednak wykorzystać. Świątek wygrała pierwszą odsłonę 6:3.

Drugi set rozpoczął się po 45 minutach gry, pierwsze dwa gemy nie przyniosły większych historii, czego nie można powiedzieć o trzecim. Tam po pięciu równowagach i czterech break-pointach Polka znów przełamała liderkę światowego rankingu.

W siódmym gemie, przy stanie 4:2 dla raszynianki, wiceliderce rankingu WTA udało się przełamać 25-latkę po raz drugi i już w ósmym gemie Świątek serwowała o zwycięstwo w tym półfinale, nowymi piłkami. I ta sztuka się jej udała!

Ostatecznie Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę 6:3, 6:2 w półfinałowym meczu WTA Finals 2023 i zagra w wielkim finale. W nim zmierzy się z piątą w światowym rankingu Amerykanką Jessicą Pegulą.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap