Świątek - Rybakina na żywo. Relacja z Australian Open live i wynik online

20.01.2023 16:00

Iga Świątek - Jelena Rybakina na żywo. W czwartej rundzie Australian Open 2023 liderka światowego rankingu WTA zmierzy się z tenisistką z Kazachstanu. Czy mistrzyni Wimbledonu z 2022 roku powstrzyma Polkę w drodze do finału AO? Relacja na żywo ze spotkania Świątek - Rybakina odbędzie się w niedzielę 22 stycznia na sport.radiozet.pl.

Iga Świątek

Świątek - Rybakina na żywo, relacja live z Australian Open 2023

Iga Świątek wydaje się rozpędzać w Australian Open 2023. Po ciężkiej przeprawie z Jule Niemeier (6:4, 7:5) raszynianka zaczęła wracać na swoje tory w starciu z Camilą Osorio (6:2, 6:3). W trzecim pojedynku, przeciwko Cristinie Bucsie, 21-latka w niecałą godzinę wyeliminowała Hiszpankę, oddając jej jedynie gema w drugim secie.

- Cieszę się, że zachowywałam koncentrację, trzymałam się nakreślonej taktyki. Nie chciałam dać Cristinie okazji do powrotu w meczu - podkreślała po spotkaniu.

W czwartej rundzie rywalką o ćwierćfinał będzie Jelena Rybakina. Zajmująca 25. miejsce w rankingu WTA pierwsze dwie rundy przeszła bez straty seta, pokonując Elisabettę Cocciaretto (7:5, 6:3) i Kaję Juvan (6:2, 6:1).

Australian Open: Relacja na żywo z meczu Świątek - Rybakina

Dopiero w kolejnej rundzie, gdzie Rybakina mierzyła się z Danielle Colins po wyjściu na prowadzenie 6:2, straciła seta 5:7. Jednak w decydującej części starcia zawodniczka z Kazachstanu przypieczętowała zwycięstwo 6:2.

Świątek - Rybakina: Transmisja. Gdzie obejrzeć mecz Australian Open 2023?

To będzie drugi mecz między Świątek a Rybakiną. Po raz pierwszy panie rywalizowały w WTA w Ostrawie. Podczas ćwierćfinałowego pojedynku górą była Polka. Dla Rybakiny tegoroczny wynik w Australian Open już jest jej najlepszym w karierze. Jak do tej pory w Melbourne najdalej udało jej się zajść do trzeciej rundy, co miało miejsce w 2020 roku.

Świątek - Rybakina: Kiedy gra Polka na AO 2023?

Mecz Świątek - Rybakina na żywo zaplanowano na niedzielę 22 stycznia. Relację live będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.