,

Kontuzja Igi Świątek! Polka po kreczu odpada z turnieju w Rzymie

18.05.2023 00:33

Łzy, kontuzja i porażka Igi Świątek - tak w największym skrócie wyglądało zakończenie ćwierćfinałowego spotkania w turnieju w Rzymie. Polka skreczowała z trzecim secie i nie obroni tytułu wywalczonego w dwóch poprzednich edycjach tej imprezy.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek już dwa razy w oficjalnych meczach w tym sezonie przegrała z Jeleną Rybakiną, ale zarówno w Australian Open, jak i w Indian Wells grano na kortach twardych. Mączka to ziemia obiecana Polki i to ona była faworytką ćwierćfinałowego starcia. Na lepszą z nich czekała już Jelena Ostapenko.

Wszystko układało się dobrze do połowy drugiego seta. Większość gemów rozstrzygała się na przewagi, ale to liderka rankingu WTA była lepsza w kluczowych momentach. Kazaszka dopiero w połowie drugiej partii zaczęła trafiać pierwszym podaniem i zmuszać 21-latkę do większego wysiłku. Tie-break zapisała jednak na swoim koncie i doprowadziła do trzeciej odsłony.

Dramat Igi Świątek. Kontuzja Polki

Niestety w jednej z ostatnich piłek drugiego seta rozegrał się dramat. Przy próbie kolejnej obrony Iga uderzyła się rakietą w kolano i chociaż na chwilę przystanęła, nie wydawało się, iż jest to groźne. W przerwie przed trzecią partią poprosiła jednak o pomoc fizjoterapeuty, a na jej twarzy pojawiły się łzy. Z szatni wyszła z opatrunkiem, ale nie na kolanie, lecz na udzie.

Raszynianka podjęła jeszcze próbę gry, ale ból okazał się za silny. Przy stanie 2:2 skreczowała. Tym samym Polka po raz pierwszy od 2021 roku nie wygra tego turnieju.

Iga Świątek (1, Polska) - Jelena Rybakina (7, Kazachstan) 6:2, 6:7(3), 2:2 i krecz

Zapis relacji z meczu Świątek - Rybakina

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się