Obserwuj w Google News

Świątek - Pegula: Transmisja. Gdzie obejrzeć finał WTA Finals?

2 min. czytania
06.11.2023 22:02
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek albo Jessica Pegula - to jedna z nich będzie się cieszyć ze zwycięstwa w WTA Finals 2023 w Cancun. Obie jeszcze nie mają na swoim koncie takiego sukcesu. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć mecz Świątek - Pegula.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek i Jessica Pegula zdecydowanie najlepiej odnalazły się w rzeczywistości, jaką zastały w Cancun przy okazji turnieju WTA Finals. Organizatorzy "zadbali" o szereg niedogodności, sprawy nie ułatwiała deszczowa i wietrzna pogoda, co z kolei skutkowało opóźnieniem lub przerywaniem większości spotkań. Polka i Amerykanka były jednak na tyle skupione, by bez strat własnych awansować do finału.

- Myślę, że ja i Jessie grałyśmy bardzo mądrze i utrzymywałyśmy spokój. Jesteśmy skoncentrowane i wyciągamy tyle, ile się da, z tych meczów, z tych warunków. Wierzę, że obie zasłużyłyśmy na ten finał - oceniła 22-latka po zwycięstwie w półfinale z Aryną Sabalenką.

Świątek - Pegula o zwycięstwo w WTA Finals 2023

Pegula może osiągnąć największy sukces w karierze. Iga Świątek wygrywała już Wielkie Szlemy, ale dla niej stawka będzie podwójna. Triumf pozwoli jej wrócić na pozycję liderki rankingu WTA.

- Mam wrażenie, że do tego celu jeszcze daleko, bo ten następny mecz będzie najtrudniejszy. O rankingu możemy porozmawiać jutro, po finale. Łatwo z Jessie nie będzie. Pokazała już, że potrafi grać w każdych warunkach. Na razie będę po prostu robić dalej to, co robiłam w ostatnich dniach - mówiła jak zwykle zdroworozsądkowo podopieczna Tomasza Wiktorowskiego.

To będzie dziewiąte spotkanie tych tenisistek. Iga wygrywała pięć razy, ale ich ostatni pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodniczki z Buffalo. Trzy miesiące temu z Montrealu wygrała 2:6, 7:6(4), 4:6.

Świątek - Pegula: transmisja TV i online

Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula w finale WTA Finals 2023 odbędzie się w poniedziałek 6 listopada nie przed godz. 22:30 czasu polskiego. Tylko pogoda może pokrzyżować plany organizatorom, bo wcześniej mecz - finał debla - zaplanowano na godz. 19:30. Transmisja TV w Canal+ Sport oraz online na canalplus.com.

Źródło: RadioZET/PAP

Nie przegap