Obserwuj w Google News

Iga Świątek może mieć problemy. Tomasz Wiktorowski pełen obaw

1 min. czytania
21.01.2023 12:25
Zareaguj Reakcja

W czwartej rundzie Australian Open Iga Świątek zmierzy się z Jeleną Rybakiną. Tomasz Wiktorowski w rozmowie z Eurosportem nie ukrywał, że obawia się meczu z tenisistką z Kazachstanu, która może sprawić pewne problemy liderce światowego rankingu.

Iga Świątek
fot. Katelyn Mulcahy/Getty AFP/East News

Iga Świątek rośnie w siłę na tegorocznym Australian Open. Po cięższym boju z Julą Niemeier 21-latka wróciła na dobre tory, odprawiając z kwitkiem Camilę Osorio oraz Cristinę Bucsę. Z tą ostatnią raszynianka rozprawiła się w niecałą godzinę. Jednak w czwartej rundzie sytuacja może być trudniejsza.

Redakcja poleca

Tomasz Wiktorowski udzielił wywiadu telewizji Eurosport. W czasie rozmowy opiekun zawodniczki przyznał, że Świątek od razu zaznaczyła swoją przewagę i potrafiła ją utrzymać. Mimo to jego zdaniem kolejny pojedynek będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Trener Świątek wskazał potencjalne problemy w meczu z Rybakiną

- Ta dziewczyna potrafi rozpędzić rakietę do takich prędkości, że jak później przekazuje tę energię piłce, to powoduje, że ta piłka staje się nieosiągalna dla większości rywalek. Pod warunkiem że jest skoncentrowana i jest w formie. Mam nadzieję, że Iga będzie w stanie nadążyć w defensywie, bo ta defensywa będzie jej potrzebna. Mam też nadzieję, że będzie narzucała własne warunki, kiedy tylko będzie to możliwe - tłumaczył trener 21-latki.

Jak sam podkreślał kluczowym czynnikiem do zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału może być właśnie narzucenie swojego stylu gry.

Relacja na żywo z meczu Świątek - Rybakina zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Starcie zaplanowano w niedzielę 22 stycznia.

Oglądaj

RadioZET.pl