Obserwuj w Google News

Świątek - Kudiermietowa: Kiedy kolejny mecz Polki w Tokio? O której godzinie?

1 min. czytania
28.09.2023 23:17
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Tokio zmierzy się z Rosjanką Wieroniką Kudiermietową. Polka wyjdzie na kort w porze bardzo niewygodnej dla polskich kibiców, bo.. przed godz. 6. Sprawdź godzinę i datę meczu Świątek - Kudiermietowa w Tokio.

Iga Świątek
fot. RICHARD A. BROOKS/AFP/East News

Iga Świątek pokonała w środę z Japonkę Mai Hontamę 6:4, 7:5 w drugiej rundzie turnieju WTA na twardych kortach w Tokio. Polka w pierwszym secie traciła już do rywalki 3 gemy (1:4), ale ostatecznie wygrała 5 punktów z rzędu i wygrała całego seta (6:4). - Nie zaczęłam dobrze tego meczu. Cieszę się z wygranych 4 gemów z rzędu, bo to pokazało, że potrafię dalej grać ‘swojego’ tenisa – powiedziała Świątek.

Kolejną rywalką Świątek będzie Wieronika Kudiermietowa. Rozstawiona z numerem ósmym rosyjska tenisistka wcześniej ograła Amerykankę Kaylę Day 6:3, 6:3 i 27-letnią Brytyjkę Harriet Dart (149. WTA). 

Redakcja poleca

Świątek - Kudiermietowa: Zapowiedź meczu w Tokio

Wygrana meczu Świątek - Kudermietowa zmierzy się z jedną z dwóch Rosjanek: Anastasiją Pawluczenkową (86. WTA) lub Julią Aleksandrową (19. WTA).

Iga Świątek, wiceliderka rankingu WTA, jest najwyżej rozstawioną tenisistką startującą w japońskim turnieju. Jej najbliższa rywalka w tym zestawieniu znajduje się na 19. miejscu.

Z Rosjanką Polka mierzyła się już cztery razy i wszystkie te mecze wygrała. W trzech ostatnich oddała rywalce łącznie zaledwie cztery gemy.

Świątek - Kudiermietowa: Godzina i data meczu

Mecz Iga Świątek - Wieronika Kudiermietowa w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Tokio odbędzie się w piątek 29 września ok. 5:30 polskiego czasu.