Obserwuj w Google News

Świątek - Hontama: Kiedy mecz w Tokio? O której godzinie gra Polka?

2 min. czytania
27.09.2023 09:55
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek poznała rywalkę na początek zmagań na turnieju WTA w Tokio. Na otwarcie rywalizacji przeciwniczką będzie Mai Hontama, z którą wiceliderka rankingu jeszcze nie miała okazji zagrać. Kiedy zaplanowano mecz Świątek - Hontama? O której godzinie Polka wyjdzie na kort? Sprawdź najważniejsze informacje.

Iga Świątek
fot. Wojciech KUBIK/East News

Iga Świątek powraca do rywalizacji. Po spadnięciu z fotelu liderki rankingu na drugie miejsce 22-latka znów pojawi się na korcie. Po ostatnim US Open tenisistka zrobiła sobie chwilę przerwy, aby teraz udać się do Japonii, by wziąć udział w kolejnej imprezie. Poza rywalizacją w Kraju Kwitnącej Wiśni zawodniczka pochodząca z Raszyna planuje jeszcze występ w Pekinie na początku października.

- To będą turnieje trochę inne niż zazwyczaj, nigdy tam nie grałam, nie licząc igrzysk, ale te odbywały się bez kibiców, więc trochę inna atmosfera była na kortach - powiedziała Świątek przed wylotem do Tokio.

Świątek - Hontama: O której godzinie mecz Polki w Tokio?

W pierwszym meczu WTA w Tokio rywalką Polki będzie reprezentantka gospodarzy Mai Hontama. 24-latka okazała się lepsza od Nao Hibino 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie. Warto podkreślić, że obie sportsmenki nie miały jak dotąd okazji, aby sprawdzić się w bezpośrednim pojedynku.

Redakcja poleca

- Najcięższa część sezonu, jeśli chodzi o presję, oczekiwania i intensywność wszystkiego, po Wielkich Szlemach już minęła. Postaram się podejść do tego na luzie i zobaczę, jak uda mi się zagrać, choć oczywiście każdy turniej, w którym startuję, chcę wygrać. Teraz po prostu będę mogła się skupić na tym, co chcę poprawić na korcie, bez zbędnych oczekiwań - dodała Świątek.

WTA w Tokio: Kiedy mecz Świątek - Hontama?

Hontama plasuje się na 148. miejscu w rankingu WTA i ma za sobą trzy spotkania. Wcześniej musiała przebrnąć przez kwalifikacje.

W ćwierćfinale podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego może trafić na Weronikę Kudermietową. W tej samej połowie drabinki jest także inna Rosjanka - Ludmiła Samsonowa. W ostatniej chwili z udziału zrezygnowała Jelena Rybakina.

Mecz Świątek - Hontama zaplanowano w środę 27 września po godzinie 10 polskiego czasu.

Nie przegap