Obserwuj w Google News

Trudna przeprawa Świątek w 3. rundzie w Indian Wells. Rollercoaster w 2. secie

2 min. czytania
14.03.2023 07:33
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek - Bianca Andreescu WYNIK: Iga Świątek pokonała Biancę Andreescu 6:3, 7:6 (7-1) w 3. rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells i tym samym awansowała do 1/8 finału. W niej zmierzy się z pogromczynią Magdy Linette z 2. rundy - Brytyjką Emmą Raducanu.

Iga Świątek
fot. Rex Features/East News

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Indian Wells. W trzeciej rundzie liderka rankingu tenisistek pokonała - po trwającym ponad dwie godziny meczu - Kanadyjkę Biancę Andreescu Iga Świątek pokonała Biancę Andreescu w Indian Wells. Jej kolejną rywalką będzie Brytyjka Emma Raducanu.

Na otwarcie Świątek, która w maju skończy 22 lata, miała wolny los, a w drugiej rundzie gładko wygrała 6:0, 6:1 z Amerykanką Claire Liu. W trzeciej rundzie musiała się jednak mocno napracować, aby pokonać rozstawioną w turnieju z numerem 32. Andreescu.

Redakcja poleca

Świątek pokonała Andreescu w Indian Wells

Już początek pojedynku pokazał, że to nie będzie spacerek dla Świątek, która przegrała inauguracyjnego gema przy swoim podaniu. W kolejnym odrobiła jednak stratę, przełamując rywalkę. Później, od stanu 2:2, liderka listy WTA wygrała pięć gemów z rzędu i nie oddała już inicjatywy w tym secie.

W kolejnym tenisistka z Raszyna miała znacznie więcej problemów. Wprawdzie wyszła na prowadzenie 2:0, lecz później przegrała aż cztery gemy rzędu. Na dodatek Kanadyjka - przy prowadzeniu 4:2 i swoim serwisie - odskoczyła w kolejnym gemie na 40-15. W tym momencie jednak nastąpił kolejny zwrot. Znakomicie walcząca Świątek pokazała, że nieprzypadkowo prowadzi na światowej liście. Zdołała przełamać rywalkę - łącznie wygrała trzy gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:4. Kanadyjka nie zamierzała się jednak poddawać. Wkrótce potem było 6:6, więc o wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim Polka szybko zdobyła cztery punkty, a łącznie zwyciężyła 7-1.

Zakończony prawie o godz. 4.30 nad ranem polskiego czasu pojedynek trwał dwie godziny i siedem minut. Z Andreescu Świątek spotkała się po raz drugi w karierze. Poprzednio również zwyciężyła w dwóch setach - w ćwierćfinale turnieju w Rzymie w 2022 roku.

W 1/8 finału Świątek zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducanu, która w drugiej rundzie tegorocznej imprezy (pula nagród 8,8 mln dolarów) wyeliminowała w dwóch setach rozstawioną z "20" Magdę Linette. W trzeciej rundzie Raducanu pokonała rozstawioną z "13" Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:1, 2:6, 6:4.

RadioZET.pl/PAP