,

Co dolega Idze Świątek? Specjalista zdradza szczegóły: "Rzadka rzecz"

29.03.2023 11:45

W ostatnim czasie Iga Świątek musiała odpuścić rywalizację w turnieju WTA w Miami, a także rywalizację w Billie Jan King Cup. W rozmowie z portalem Wirtualna Polska dr Kamil Graboń opowiedział, co dokładnie dolega pierwszej rakiecie świata. "To rzadka rzecz, która nie jest szeroko znana, brakuje też konkretniejszego sprecyzowania" - mówi specjalista w rozmowie z serwisem.

Iga Świątek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Iga Świątek po zakończeniu zmagań na półfinale w Indian Wells miała wziąć udział w następnych zmaganiach w Miami, ale ostatecznie była zmuszona wycofać się z rywalizacji z powodu kontuzji. Gdy wydawało się, że raszynianka wróci na Billie Jean King Cup, sama zainteresowana ujawniła, że na jej powrót na kort trzeba będzie jeszcze poczekać.

Kontuzja Świątek: Co dolega tenisistce?

"W ostatnich dniach analizowaliśmy dane, a mój lekarz przygotował diagnozę. Niestety, ciągle odczuwam duży ból i dyskomfort i nie jestem w stanie w tym momencie grać. Potrzebuję przerwy, żeby wyzdrowieć. Byłam dopuszczona do gry, ale silny epizod kaszlowy doprowadził do urazu żebra" - czytamy w komunikacie.

loader

W rozmowie z serwisem Wirtualna Polska dr Kamil Graboń  wyjaśniał, że przez mocne napady kaszlu tenisistka mogła przeciążyć mięśnie międzyżebrowe. "To rzadka rzecz, która nie jest szeroko znana, brakuje też konkretniejszego sprecyzowania" - podkreśla specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii.

Lekarz sportowy dodał, że uraz Igi Świątek nie jest popularny wśród sportowców. Co prawda nie jest groźny, ale potrafi dokuczać. "Dodając jeszcze infekcję, z którą zmaga się od kilku tygodni, może obecnie stanowić to dyskomfort. Wydaje się to być kumulacją wielu czynników" - wyjaśnia.

W takim razie nie pozostaje nic innego, jak czekać na nowe informacje na temat stanu zdrowia liderki światowego rankingu.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się