Obserwuj w Google News

Zrobiła to! Iga Świątek broni tytułu w Roland Garros!

2 min. czytania
10.06.2023 18:00
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek jako pierwsza tenisistka od 16 lat obroniła tytuł w wielkoszlemowym French Open! W finale w Paryżu 22-letnia Polka pokonała Karolinę Muchovą 6:2. 5:7, 6:4. To trzecie zwycięstwo Polki na kortach Rolanda Garrosa.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Justine Henin - to ona jako ostatnia tenisistka w historii zdołała obronić tytuł podczas wielkoszlemowego French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Dokonała tego w latach 2005-2007. Iga Świątek miała szansę nie dorównać, ale przynajmniej powtórzyć wyczyn Belgijki i zbliżyć się do jej osiągnięcia. Warunkiem było zwycięstwo w finałowej batalii z debiutującą na tym etapie Karoliną Muchovą.

Czeszka w półfinale pokonała rozstawioną z "2" Arynę Sabalenkę, odrabiając straty w trzecim secie ze stanu 2:5. Niewiele brakowało, by w rywalizacji z liderką rankingu WTA dokonała podobnego wyczynu. Po pierwszej przegranej partii podniosła się, wyrównana stan meczu na 1-1, ale w trzeciej odsłonie nie potrafiła wykorzystać dwóch przewag przełamania.

Redakcja poleca

Świątek - Muchova. Polka mistrzynią French Open 2023

W trzecim secie wyszło doświadczenie Igi Świątek. Nie na darmo mówi się, że wielcy mistrzowie najlepiej grają w najważniejszym momentach. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego przegrywała już 0-2 i 3-4 z breakiem, a jednak podniosła się i trzy kolejne gemy zapisała na swoim koncie. Pomogła trochę przeciwniczka, która nie wytrzymała psychicznie tego pojedynku, popełniając w końcówce kilka prostych błędów.

- Moja ekipa wiedziała, że mecz z Tobą nie będzie łatwy - zwróciła się Iga do rywalki. - Wiem, że mówię to co roku, ale kocham tutaj być, to mój ulubiony turniej w całym kalendarzu - dodała.

Dla Igi Świątek to trzeci tytuł w Paryżu. Wcześniej wygrywała tu w 2020 i 2022 roku.

Iga Świątek - Karolina Muchova 6:2, 5:7, 6:4

Zapis relacji z meczu Świątek - Muchova

RadioZET.pl