Obserwuj w Google News

Rafael Nadal zwołał konferencję. Dramat Hiszpana przed French Open

2 min. czytania
18.05.2023 17:20
Zareaguj Reakcja

Rafael Nadal nie wystąpi na zbliżającym się French Open w Paryżu. W czwartek na specjalnej konferencji prasowej hiszpański tenisista ujawnił, że nie zdążył uporać się z kontuzją biodra i zabraknie go na kortach im. Rolanda Garrrosa. To będzie pierwsza nieobecność na tym turnieju od jego debiutu w 2005 roku.

Rafael Nadal
fot. Bai Xuefei/Xinhua News/East News

Leczenie kontuzji, której doznałem w Australii, nie potoczyło się tak, jak bym chciał. Straciłem po drodze cele, a Roland Garros stał się niemożliwy. Biorąc pod uwagę to, czym jest dla mnie ów turniej, możecie sobie wyobrazić, jakie to trudne - przyznał Rafael Nadal na konferencji prasowej w swojej akademii tenisowej w Manacor na Majorce.

Rafael Nadal nie zagra na French Open

Hiszpan, który w przyszłym miesiącu skończy 37 lat, nie chciał wskazywać konkretnego terminu powrotu na kort, ale spodziewa się, że zajmie to kilka miesięcy. - Będę w 100 procentach gotowy na przyszły rok, który, jak sądzę, będzie ostatnim rokiem mojej kariery zawodowej - zaznaczył.

Od czasu styczniowego Australian Open legendarny zawodnik leczy kontuzję biodra i nie wrócił do gry. Opuszczał kolejne turnieje, a z jego obozu dochodziły informacje, że robi wszystko, by wykurować się przed swoją ulubioną imprezą w stolicy Francji. To się jednak nie udało.

Na kortach im. Rolanda Garrosa Rafael Nadal triumfował aż 14. Jego łączny bilans meczów to 112-3, gdyż w 2016 roku wycofał się przed meczem 3. rundy ze swoim rodakiem Marcelem Granollersem-Pujolem.

Redakcja poleca

Nadal od lat ma problemy z kontuzjami i zdaje sobie sprawę, że jego kariera powoli dobiega końca. Obecnie zajmuje 14. miejsce w światowym rankingu, którego liderem był wcześniej w sumie przez 209 tygodni. Absencja w Paryżu oznacza utratę 2000 punktów za ubiegłoroczny triumf i w pierwszym notowaniu po tym turnieju - 12 czerwca - spadnie na... 120. lokatę. Poza czołową setką Hiszpan był ostatnio... 24 marca 2003.

Zmagania na French Open wystartują 28 maja.

RadioZET.pl/PAP