Obserwuj w Google News

Rafael Nadal przeszedł operację. W tym roku już nie zagra

1 min. czytania
03.06.2023 17:27
Zareaguj Reakcja

Sezon Rafaela Nadala definitywnie dobiegł końca po tym, jak 37-letni Hiszpan przeszedł w piątek operację mięśnia biodrowego. Wyłączy go ona z gry na około pięć miesięcy - powiedział w sobotę przedstawiciel jego ekipy.

Rafael Nadal
fot. Bai Xuefei/Xinhua News/East News

14-krotny triumfator wielkoszlemowego French Open nie gra od stycznia w następstwie kontuzji zginacza stawu biodrowego, której doznał w meczu drugiej rundy Australian Open. Mimo bólu chciał dokończyć mecz, przegrał jednak w trzech setach z Amerykaninem Mackenzie McDonaldem.

- Rafa rozpocznie swoją rehabilitację już za kilka godzin, a normalny proces powrotu do zdrowia szacuje się na pięć miesięcy - powiedział Benito Perez-Barbadillo.

Rafael Nadal po operacji. Nie zagra do końca sezonu

Nadal potwierdził, że rok 2024 prawdopodobnie będzie jego ostatnim w profesjonalnej karierze. Początkowo miał pauzować do ośmiu tygodni, ale był zmuszony opuścić także majowe turnieje na kortach ziemnych w Madrycie i Rzymie, aby zadbać o swoje zdrowie. Wcześniej musiał zrezygnować z zawodów w Indian Wells, Miami, Monte Carlo i Barcelonie.

W marcu triumfator 22 turniejów wielkoszlemowych wypadł z pierwszej dziesiątki światowego rankingu po raz pierwszy od 2005 roku i zajmuje obecnie 15. miejsce.

Absencja w trwającym French Open w Paryżu oznacza utratę 2000 punktów za ubiegłoroczny triumf i w pierwszym notowaniu po tym turnieju - 12 czerwca - Hiszpan spadnie na... 120. lokatę. Poza czołową setką Nadal był ostatnio... 24 marca 2003 roku.

RadioZET.pl/PAP/AN