Obserwuj w Google News

Premie za WTA Finals 2023. Iga Świątek może zarobić prawdziwą fortunę

2 min. czytania
06.11.2023 16:06
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek może zarobić prawdziwą fortunę za zwycięstwo w turnieju WTA Finals 2023 w meksykańskim Cancun. Federacja przygotowała dla zawodniczek ogromne premie, które liczyć można w setkach tysięcy dolarów, choć w przypadku Świątek mówić należy raczej o milionach. Ile może zarobić za zwycięstwo w finale WTA Finals z Jessiką Pegulą?

Iga Świątek
fot. CLAUDIO CRUZ/AFP/East News

Jak w oficjalnym komunikacie informowała federacja WTA, już za sam udział w WTA Finals każda z zawodniczek otrzymała 198 tysięcy dolarów. Każde zwycięstwo w fazie grupowej wyceniane jest na taką samą kwotę. Premia za awans do półfinału wynosi 54 tysiące dolarów. Zwycięstwo w półfinale i awans do finału do z kolei dodatkowe 756 tysięcy dolarów. Zwycięstwo w całym turnieju gwarantuje kwotę miliona i 476 tysięcy dolarów.

WTA Finals 2023. Ile może zarobić Iga Świątek? PREMIE, NAGRODY

Iga Świątek wygrała do tej pory wszystkie mecze. To oznacza, że już w tym momencie zapewniła sobie zastrzyk gotówki w postaci aż milion 602 tysiące dolarów, czyli około 6 milionów 630 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko. Stawką finałowego meczu WTA Finals z Jessiką Pegulą będzie dodatkowa kwota, która w przeliczeniu na złotówki wyniesie ponad 6 milionów złotych. To oznacza, że Polka za zwycięstwo całym turnieju może wzbogacić się o grubo ponad 12 milionów złotych!

Zobacz koniecznie: Wybuch radości Igi Świątek. Eksplodował też Tomasz Wiktorowski

Polska tenisistka w meksykańskim Cancun gra nie tylko o wielkie pieniądze, ale też pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju WTA Finals. Ponadto, jeśli wygra, wróci na pierwsze miejsce w rankingu WTA i zakończy na nim cały sezon. Stawka jest ogromna, ale Polka niejednokrotnie pokazywała już, że umie radzić sobie z presją. Z Pegulą do tej pory grała ośmiokrotnie. Wygrała pięć meczów, w trzech górą była Amerykanka.

Finał turnieju WTA Finals 2023 Świątek - Pegula na żywo odbędzie się w poniedziałek nie przed godziną 22.30 polskiego czasu. Relacja i wynik live na naszym portalu.

WTA Finals 2023. PREMIE za awans do poszczególnych etapów:

  • udział w turnieju: 198 tysięcy dolarów
  • każde zwycięstwo w meczu fazy grupowej: 198 tysięcy dolarów
  • awans do półfinału: 54 tysiące dolarów
  • awans do finału: 756 tysięcy dolarów
  • wygrana w finale: 1,476 mln dolarów

Źródło: Radio ZET/wtatennis.com

Nie przegap