Obserwuj w Google News

Poważne problemy Nadala. Wycofał się z kolejnego turnieju. "To trudna sytuacja"

1 min. czytania
20.04.2023 22:56
Zareaguj Reakcja

Kontuzja Rafaela Nadala cały czas daje o sobie znać. Hiszpański tenisista poinformował w czwartek, że wycofuje się z rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu turnieju ATP 1000 w Madrycie. "Jesteśmy w trudnej sytuacji" - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Rafael Nadal
fot. Asanka Brendon Ratnayake/Associated Press/East News

Hiszpański tenisista Rafael Nadal, który leczy kontuzję biodra odniesioną w styczniu podczas Australian Open, ogłosił w czwartek, że wycofuje się z rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu turnieju ATP w Madrycie.

To już trzeci turniej ATP w ostatnim czasie, z którego Nadal się wycofał. Na początku kwietnia zrezygnował z Masters 1000 w Monte Carlo, a następnie ze zmagań w Barcelonie.

Redakcja poleca

Rafael Nadal wycofał się z turnieju w Madrycie

"Kontuzja miała trwać od sześciu do ośmiu tygodni, a nie gram już od czternastu. Postępowaliśmy zgodnie z medycznymi zaleceniami, ale powrót do zdrowia nie przebiega tak, jak zapowiadano i teraz jesteśmy w trudnej sytuacji" - przekazał Hiszpan przez swoje media społecznościowe.

Długa przerwa w grze spowodowała, że po 912 tygodniach Nadal wypadł z czołowej dziesiątki światowego rankingu. Obecnie jest 14.

RadioZET.pl/PAP