Obserwuj w Google News

Polki postawiły się Amerykankom w BJKC. Zwycięstwo było bardzo blisko

1 min. czytania
10.11.2022 08:51
Zareaguj Reakcja

Magda Linette pokonała Madison Keys, a Magdalena Fręch była o krok od ogrania finalistki Australian Open 2022 Danielle Collins. Ostatecznie polskie tenisistki przegrały po rozstrzygającym deblu w pierwszym spotkaniu finałów Billie Jean King w Glasgow 1-2.

Magda Linette i Dawid Celt
fot. Kin Cheung/Associated Press/East News

Na otwarcie spotkania Magdalena Fręch (116. WTA) wysoko zawiesiła poprzeczkę Danielle Collins (14. WTA). W decydującym secie prowadził 2:1 z przełamaniem, ale niestety finalistka Australian Open zdołała odwrócić losy rywalizacji. Już wtedy stało się jasne, że biało-czerwone do sukcesu będą potrzebowały dwóch zwycięstw w singlu i deblu. Magda Linette (49. WTA) sprawiła niespodziankę i pokonała znacznie wyżej notowaną Madison Keys (11. WTA) 6:4, 4:6, 6:2.

O wszystkim decydował zatem debel, do którego kapitan Dawid Celt nominował Linette i Alicję Rosolską, natomiast Kathy Rinaldi zdecydowała, że USA reprezentować będą Cori Gauff i Caty McNally. Polki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki i przegrały 1:6, 2:6.

Redakcja poleca

Polska - Czechy w BJKC

W czwartek biało-czerwone zagrają z Czeszkami. Do półfinału zakwalifikuje się tylko drużyna z pierwszego miejsca, która zmierzy się z najlepszą ekipą grupy A: Szwajcarią, Włochami lub Kanadą. W środę Szwajcarki wygrały z Włoszkami 3:0, pozostałe spotkania odbędą się w czwartek i w piątek.

RadioZET.pl