Obserwuj w Google News

Polka wycofała się z French Open. Teraz przerwała milczenie. Podała powód

2 min. czytania
30.05.2023 14:00
Zareaguj Reakcja

W poniedziałek wieczorem Magda Linette zrezygnowała z gry w deblu w wielkoszlemowym turnieju French Open 2023. Początkowo nie podano oficjalnego powodu wycofania się Polki z rywalizacji, jednak we wtorek głos w tej sprawie zabrała sama 31-latka.

Magda Linette
fot. IMAGO/Chryslene Caillaud/Panoramic/Imago Sport and News/East News

Tegoroczny wielkoszlemowy turniej  French Open zakończył się dla Magdy Linette niezwykle szybko. Polka z rywalizacji singlistek odpadła bowiem już w pierwszej rundzie, natomiast z turnieju deblistek zdecydowała się wycofać. Choć początkowo nieznana była nam oficjalna przyczyna takiej decyzji 31-letniej tenisistki, media domyślały się, że ma to związek z kontuzją, której poznanianka miała nabawić się jeszcze podczas turnieju WTA 250 w Strasbourgu.

Linette zasugerowała to zresztą sama, bezpośrednio po spotkaniu 1. rundy z Kanadyjką Leylah Fernandez (3:6, 6:1, 3:6). - Było widać, że nie poruszam się tak, jak potrafię. Będę obserwować organizm i zobaczymy, co dalej - wyjawiła.

Redakcja poleca

Linette podała powód wycofania się z French Open

W deblu Polka miała wystąpić w parze z Chinką Wang Xiyu. We wtorek druga najlepsza polska rakieta poinformowała jednak za pomocą mediów społecznościowych, że z powodu urazu musi wycofać się z gry podwójnej na French Open.

"Moi Drodzy, zdrowie nie pozwoliło mi na kontynuowanie przygody w deblu. Muszę skupić się na wyleczeniu moich kontuzji, żeby znów móc cieszyć się i Was grą" - napisała w treści posta na InstaStories, zwracając się do kibiców. Poznanianka nie zdradziła jednak, z jaką konkretnie kontuzją się zmaga. Nie wiadomo zatem, jak długo potrwa jej przerwa od treningów i gry.

W dalszej części wpisu wyraziła swoje słowa wsparcia w kierunku wciąż rywalizujących w Rolandzie Garrosie polskich tenisistów - Igi Świątek, Huberta Hurkacza i Magdaleny Fręch. "Roland Garros dopiero rozkwita, wiele wspaniałych meczów przed nami! GO! Iga, Magdalena i Hubi!" - dodała.

RadioZET.pl/Instagram/Magda Linette