Obserwuj w Google News

Polka wycofała się z French Open. Szokująca decyzja naszej tenisistki

1 min. czytania
29.05.2023 21:50
Zareaguj Reakcja

Magda Linette wycofała się z debla w wielkoszlemowym turnieju French Open 2023. Polska tenisistka nie podała oficjalnego powodu wycofania się z zawodów, choć media donoszą, że podjęła taką decyzję z powodu kontuzji.

Magda Linette
fot. PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG

Magda Linette została wycofana z gry podwójnej w wielkoszlemowym turnieju French Open. W niedzielę polska tenisistka odpadła w pierwszej rundzie singla i przyznała po spotkaniu, że zmaga się z urazem.

Linette miała grać w parze z Chinką Xiyu Wang. W pierwszej rundzie miały zmierzyć się z Rumunką Iriną-Camelią Begu i Ukrainką Anheliną Kalininą, ale w turniejowej drabince zostały zastąpione przez Brazylijkę Ingrid Martins oraz Białorusinkę Irynę Szymanowicz.

Redakcja poleca

Magda Linette wycofała się z debla we French Open

Nie ma oficjalnego powodu wycofania polsko-chińskiej pary, jednak już w niedzielę Linette sygnalizowała, że rozważa taki scenariusz. Urazu doznała podczas turnieju w Strasburgu.

- Będziemy monitorować i zobaczymy, czy ma to wszystko sens. Będziemy decydować z dnia na dzień. Wiadomo, jaki jest debel, nie chcę zostawić swojej partnerki, więc na pewno będę robić wszystko, abym mogła grać - powiedziała wówczas.

W singlu Polka była rozstawiona z numerem 21. Przegrała z Kanadyjką Leylah Fernandez 3:6, 6:1, 3:6.

RadioZET.pl/PAP