,

Ogromne emocje w meczu Linette. Polka postawiła się faworytce

27.03.2023 22:18

Magda Linette po dwusetowej batalii przegrała z Jessicą Pegulą 1:6, 5:7 i odpadła z turnieju WTA 1000 w Miami na etapie 1/8 finału. Polka w drugim secie miała piłki setowe, jednak ostatecznie Amerykanka wyszła obronną ręką.

Magda Linette
fot. Aaron Gilbert/Icon Sportswire/Associated Press/East News

Magda Linette w pierwszym secie została zdominowana przez Jessicę Pegulę. Polka już na początku oddała podanie, a później Amerykanka tylko podkręciła tempo. Poznanianka była bezradna przy większości wymian, co poskutkowało wynikiem 5:0 w gemach w pierwszej partii. Linette w szóstym gemie przełamała rywalkę, jednak chwilę później Pegula doprowadziła do przełamania powrotnego i zakończyła seta.

Wielkie emocje w meczu Linette

W drugim secie nasza reprezentantka zaczęła od przełamania rywalki. Z każdym gemem Linette rosła. Polka wypracował sobie nawet przewagę 5:2 z podwójnym przełamaniem i wydawało się, że wszystko zmierza do trzeciego seta.

Potem jednak Pegula pokazała dużą klasę. W 10. gemie Polka uzyskała piłkę setową, ale Amerykanka obroniła ją świetną akcją zwieńczoną forhendem. Ostatecznie Linette nie wytrzymała presji i przegrała pięć kolejnych gemów z rzędu, przez co Pegula awansowała do ćwierćfinału.

Pegula lepsza od Polki

Jessica Pegula o półfinał w Miami powalczy z Rosjanką Anastazja Potapową, która wcześniej wygrała swój mecz z Chinką Qinwen Zheng.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się