,

Wielka rywalka Igi Świątek nie zagra w Paryżu. Dostała kolejny cios

Krzysztof Sobczak
25.05.2023 11:45

Paula Badosa z powodu kontuzji kręgosłupa nie zagra w rozpoczynającym się 28 maja wielkoszlemowym French Open 2023. O swojej decyzji Hiszpanka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Paula Badosa
fot. GLYN KIRK/AFP/East News

Paula Badosa zajmuje obecnie 29. miejsce w rankingu WTA, ale jeszcze niepełna rok temu była wiceliderką zestawienia. Rozwój jej kariery w ostatnich miesiącach zastopowały kontuzje, które nie pozwoliły jej na ustabilizowanie formy i powrót do czołówki. Kiedy wszystko wydawało się wracać na odpowiednie tory, urodzona w Nowym Jorku tenisistka otrzymała kolejny cios.

Dramatyczny w skutkach okazał się turniej w Rzymie. 25-latka odnotowała w nim kilka znaczących zwycięstw, m.in. z Ons Jabeur i Karoliną Muchovą, a zatrzymała ją dopiero w ćwierćfinale Jelena Ostapenko. Niestety w trakcie zmagań Hiszpanka doznała urazu, który wyklucza ją z udziału w wielkoszlemowym French Open.

Paula Badosa kontuzjowana. Nie zagra we French Open

"Właśnie wtedy, gdy wszystko znów wydawało się być w porządku, otrzymałem złe wieści tuż przed startem Wielkiego Szlema. Na turnieju w Rzymie doznałem złamania przeciążeniowego kręgosłupa. To druzgocąca wiadomość po tak trudnym początku sezonu także naznaczonym kontuzjami. To wykluczy mnie z rywalizacji na kilka tygodni. Dziękuję wszystkim, którzy są ze mną bez względu na wszystko" - napisała na Instagramie.

Absencja Pauli Badosy to już drugi cios dla hiszpańskich kibiców tenisa. Wcześniej z rywalizacji, również ze względu na uraz, musiał zrezygnować 14-krotny mistrz Rolanda Garrosa, Rafael Nadal.

Główną faworytką do zwycięstwa na paryskich kortach będzie broniąca tytułu Iga Świątek. Polka też jest jednak po kontuzji uda i jej dyspozycja stoi pod pewnym znakiem zapytania. Wśród mężczyzn, pod nieobecność Nadala, szansa otwiera się m.in. przed Carlosem Alcarazem i Novakiem Djokoviciem.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się